Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Twain

TwainOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Twain to pseudonim artystyczny Mata Davidsona, który w pewnym momencie swojego muzycznego życia zdecydował się na uruchomienie nietuzinkowego projektu, właśnie o nazwie Twain. Artysta jest multiinstrumentalistą, wokalistą oraz autorem tekstów. Człowiek wielu talentów, powiązany przede wszystkim z takimi zespołami, jak Low Anthem i Spirit Family Reunion. Twain specjalizuje się w gatunku indie folk, chociaż w jego muzyce nie brakuje też intymnych doświadczeń, nietypowych eksperymentów i bluesowej surowości. Dzięki temu trafia w gusta młodych, jak i zdecydowanie bardziej dojrzałych odbiorców. 

Twain - krótka historia, dotychczasowy dorobek muzyczny

Mat Davidson (Twain) z muzyką jest związany od wielu długich lat, dlatego też ma na swoim koncie przeróżne utwory, albumy i EP-ki. Niektóre z nich powstały oczywiście jeszcze przed uruchomieniem projektu Twain, lecz jeśli chodzi o najpopularniejsze albumy za czasów uruchomienia wspomnianego wyżej projektu, trzeba wspomnieć głównie o "Life Labors in The Choir" oraz "Rare Feeling". Twain pochodzi ze Stanów Zjednoczonych (Wirginia) i w krótkim czasie zyskał dużą popularność głównie na terenie Ameryki Północnej (m.in. w Kanadzie). Artysta jest kojarzony z takimi wydawnictwami muzycznymi, jak BB* Island i Keeled Scales. Twain wydał również krążki "Love is All Around", "Sleeping Tree", "Almanack", "Alternator EP", "Twain-Tone Rally-Race: Collected Recordings 2005-2008" i "Sir Kitchen Boy EP".

Twain - powiązani artyści i współpraca

Jak już zostało wspomniane, Twain w trakcie swojej muzycznej przygody współpracował z wieloma innymi artystami oraz zespołami. W tej grupie znaleźli się m.in.: Low Anthem, Big Thief, Spirit Family Reunion, The Deslondes, Ken Woodard, Peter Pezzimenti, Langhorne Slim czy też Adrian Olson. To absolutnie zrozumiałe, ponieważ Mat Davidson jest uznawany za delikatnego, wrażliwego i profesjonalnego artystę z wielkim potencjałem i pomysłem na swoją twórczość. Wszystko to sprawiło, że zyskał też dużą rozpoznawalność na terenie Europy.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Live Nation

Kategorie:muzycy

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czym/kim jest Twain?
Twain to projekt/pseudonim artystyczny Mata Davidsona, popularnego artysty pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych (Wirginia), specjalizującego się w gatunku indie folk. Mat jest cenionym multiinstrumentalistą, autorem tekstów i wokalistą.
Jakie krążki ma na swoim koncie Twain?
Twain zdecydował się na wydanie wielu ciekawych krążków, wśród których największą popularnością cieszyły się: "Life Labors in The Choir" oraz "Rare Feeling", "Love is All Around", "Sleeping Tree", "Almanack", "Alternator EP", "Twain-Tone Rally-Race: Collected Recordings 2005-2008" i "Sir Kitchen Boy EP".
Z jakimi wydawnictwami, zespołami i artystami współpracował Twain?
Twain do tej pory współpracował już z takimi wydawnictwami muzycznymi, jak: BB* Island i Keeled Scales. Dochodzą do tego liczni artyści i zespoły, w tym m.in.: Low Anthem, Big Thief, Spirit Family Reunion, The Deslondes, Ken Woodard, Peter Pezzimenti, Langhorne Slim czy też Adrian Olson.

Fani lubią też

Zobacz też