Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Andre Rieu

Andre Rieu

Andre RieuSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
74 lata
data urodzenia:
01.10.1949
miejsce urodzenia:
Maastricht, Holandia
dyscyplina:
dyrygent, skrzypek
social media:

Opis

Andre Rieu to holenderski skrzypek i dyrygent. Muzyka towarzyszyła mu od najmłodszych lat, między innymi za sprawą ojca dyrygenta. Wychował się w rodzinie z muzycznymi tradycjami.

 

Od dziecka fascynowała go muzyka wykonywana przez orkiestrę. Już w wieku zaledwie pięciu lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach. Rieu w swojej biografii wspomina, jak wielkie wrażenie wywierały na nim koncerty muzyki klasycznej.

 

Artysta studiował na uczelniach muzycznych takich jak Konserwatorium Królewskie w Liege, Konserwatorium Muzyczne w Maastricht czy Akademii Muzycznej w Brukseli. Po czterech latach nauki otrzymał stopień Premier Prix na brukselskim Konserwatorium Królewskim.

Johann Strauss Orchestra

Nie podobała mu się jednak zbyt poważna atmosfera na nich panująca. Rieu podkreśla, iż muzyka powinna przede wszystkim przynosić ludziom radość. W 1987 roku Rieu założył własną orkiestrę o nazwie Johann Strauss Orchestra. Początkowo liczyła ona kilkunastu muzyków, a obecnie występuje w niej od 80 do nawet 150 instrumentalistów. Andre Reu koncertuje razem ze swoimi muzykami   po całym świecie, wykonując słynne walce oraz arie operowe. 

 

Artysta wydał kilkadziesiąt płyt, w tym „Waltzing Matilda” z kwietnia 2008 roku, która była drugim najlepiej sprzedającym się albumem w Australii.

Koncerty Andre Rieu

Andre Rieu w Polsce cieszą się ogromną popularnością. Fani koncertów Andre Rieu zapełniają tak wielkie przestrzenie jak gdańsko-sopocka Ergo Arena. Często witają muzyka owacjami na stojąco jeszcze przed rozpoczęciem koncertu.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. G.Lanting, CC-BY-SA 4.0

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też