Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Bendik Giske

Bendik Giske

Bendik GiskeOpisWydarzeniaBendik Giske - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Artysta i saksofonista, którego ekspresyjne wykorzystanie fizyczności, wrażliwości i wytrzymałości wywołało duże uznanie krytyków. Ciało jest dla niego ważne nie tylko przy wykonywaniu oddychania okrężnego na saksofonie, ale także w tradycji tańca rytualnego z Bali, które uprawia od dziecka. Ciało sugeruje jego własne poczucie queerowości, co pomogło mu stworzyć oryginalne brzmienie, kwitnące bujnie nie tylko na płycie, ale także w jego oszałamiających występach na żywo.

Dzięki swojej najnowszej płycie, zatytułowanej po prostu „Bendik Giske”, muzyk jest w doskonałej formie artystycznej, pewny swojego głosu i umiejętności, podbudowany uznaniem krytyków ze wszystkich stron – w tym dwiema nominacjami do norweskiej nagrody Grammy – oraz wzrostem popularności wśród publiczności na całym świecie.

Swoimi występami na żywo Giske wciąga publiczność w porywający pokaz muzykalności, wytrzymałości fizycznej i bogatego, nieskrępowanego człowieczeństwa. Każdy element – czy to umiejscowienie mikrofonu, aranżacja światła, czy kreatywny projekt dźwięku – jest starannie przemyślany pod kątem maksymalnego rezonansu. Jak pisał o nim The Quietus: „Giske działa z myślą artysty konceptualnego, wyposażonego w intelektualne narzędzia teorii queer i treningi na parkiecie z berlińskiej sceny techno”.

Kategorie:muzycy

Wydarzenia

Bendik Giske - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Bendik Giske?

Miejscowości, w których Bendik Giske wystąpi w najbliższym czasie: Katowice.

Fani lubią też

Zobacz też