shared.category-mega-menu.onTime

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

Trup

TrupOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Trup do dowód na to, że black metal wciąż żyje i ma swoich wiernych fanów. To polski zespół pochodzący składający się z trzech artystów. Został założony w Warszawie i jest porównywany do najlepszych zespołów black metalowych ze Skandynawii. Niektórzy twierdzą nawet, że wśród nowych zespołów jest najlepszy. 

Trup - "Szmula"

Płyta "Szmula" to zbiór muzyki, która podnosi tętno i wyciska z trzewi wszystkie emocje. Podczas słuchania utworów możemy poczuć agresję i brutalność przemawiającą nie tylko z tekstów, ale także z samej ścieżki dźwiękowej. Można powiedzieć, że muzyka zespołu Trup to połączenie ognia, energii i wściekłej bestii. Na płycie można usłyszeć zarówno black, jak i death metal. Zmienne tempo, niekiedy wręcz walcowe, nadaje utworom zupełnie innego, unikalnego charakteru. Przez krytyków płyta określana jest jako wyważona i pełna wizji oraz dobrej muzyki. Twierdzą oni, że artyści z zespołu włożyli w te utwory całych siebie. Album został wypuszczony w 2019 roku.

Dyskografia

Na płycie "Szmula" wypuszczonej w 2019 roku znalazło się 8 utworów, które noszą tytuły zapisane liczbami od "07" do "14". 

W 2020 roku Trup wypuścił album "KE", na którym znalazły się utwory noszące tytuły wyrażone liczbami od "15" do "28". 

W 2021 roku zespół wypuścił płytę "Matka", na której znalazło się 7 utworów:

 • "Truj",
 • "Uniesiona",
 • "Jedno wielkie nic",
 • "Nad Nami",
 • "Wojna",
 • "Jedyna",
 • "Matka".

W 2022 roku ujrzał światło dzienne kolejny album "NIE", na którym można posłuchać takich piosenek, jak:

 • "29",
 • "30",
 • "31",
 • "NIE",
 • "33". 

Można powiedzieć, że to niecodzienny sposób tytułowania utworów, przez co słuchacze mogą się troszkę pogubić. Mimo wszystko fani przychylnie wypowiadają się o zespole. Możemy przeczytać liczne recenzje ich płyt oraz pojedynczych utworów. Ich muzyka jest opisywana jako emanująca ogładą i spokojem, ale jednocześnie jako unicestwiająca. To połączenie tak skrajnych emocji, że możemy zastanawiać się, jak muzykom udało się wycisnąć z płyty aż tyle, tworząc kawał świetnej, ciężkiej muzyki.

Trup - koncerty, koszulki i inne ciekawostki

Chłopaki z zespołu miały okazję występować podczas licznych koncertów. Jednym z najlepszych był z pewnością występ podczas Gruzilla Festiwal w sierpniu 2022 roku w Chorzowie. Występowali także w Gdyni, Koszalinie, Szczecinie. Zagrali podczas 11. edycji Post Mortem Festival. Na scenie pojawili się wtedy także Misguided, 4dots oraz Dola. Koncert miał miejsce 31 października 2021 roku w NRD Klub. Jednym z ciekawszych koncertów, który został pozytywnie przyjęty przez fanów, był "Back to Skull", co nawiązuje do rozpoczęcia roku szkolnego. Gra słów została doceniona przez odbiorców i wywołała pozytywne emocje. 

Oprócz płyt zespół sprzedaje także koszulki, bluzy i inne rzeczy okraszone logo ich zespołu. Podczas promocji swoich ubrań pisali do fanów, by nie bali się eksponować Trupa i kupowali koszulki. Oprawa graficzna nawiązuje do ich płyt oraz logo zespołu. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy skład zespołu TRUP zmieniał się na przestrzeni lat?
Nie, skład zespołu od jego założenia aż do dziś (2023) rok jest taki sam.
Jakie są najpopularniejsze piosenki zespołu TRUP?
Najchętniej słuchane utwory tego zespołu to: "Matka", "Truj", "Wojna", "Jedno wielkie nic" oraz "29".
Czy zespół TRUP ma swój Fanpage?
Tak, na bieżąco informuje na nim o koncertach, płytach i swojej pracy. Gdy jeden z członków zespołu zachorował, muzycy poinformowali o tym swoich fanów i przełożyli koncert. Co ciekawe, muzycy prowadzą swój profil czasem w ojczystym, polskim języku, a czasem po angielsku.
Czy zespół TRUP nagrał jakieś teledyski?
Nie, zespół nie stworzył jeszcze żadnego teledysku i jest zajęty pisaniem i nagrywaniem kolejnych albumów płytowych.

Fani lubią też

Zobacz też