Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Topic

TopicSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
32 lata
data urodzenia:
23.03.1992
miejsce urodzenia:
Solingen, Niemcy
dyscyplina:
DJ, producent muzyczny
social media:

Opis

Tobias Topic to chorwacko-niemiecki DJ, muzyk i producent muzyczny. Urodził się 23 marca 1992 roku w Solingen w Niemczech. Jego rodzicami są Chorwaci. Gdy miał 16 lat, zaczął korzystać z Logic Studio, czyli profesjonalnego narzędzia do produkcji muzyki. Swoją karierę rozpoczął w internecie. Dzięki temu odzywali się do niego różni muzycy, którzy współpracowali z nim na YouTube. Pierwszym utworem Topica był "Light It Up" z 2014 roku. Piosenka została odtworzona ponad milion razy. W 2015 roku wypuścił swój debiutancki album, który znalazł się w niemieckich i austriackich zestawieniach. Do 2023 roku zdobył dwie nagrody i kilka nominacji. Na tym jego osiągnięcia się nie kończą. 

Topic – przebieg kariery

Topic tworzy i wykonuje muzykę progressive house, future bass, slap house oraz EDM. We wrześniu 2016 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Sony Music. W tym samym roku został także nominowany do nagrody MTV Europe Music Awards w kategorii "Best German Act". 

W 2018 roku współpracował z członkinią i piosenkarką American Fifth Harmony – Ally Brock. Stworzyli razem piosenkę "Perfect", za którą zostali nominowani do Teen Choice Awards 2018 w kategorii "Electronic/Dance Song". 

W 2019 roku wypuścił piosenkę "Breaking Me". Utwór znalazł się w niemieckich, niderlandzkich, austriackich, szwajcarskich, kanadyjskich, włoskich, australijskich, irlandzkich, duńskich i nowozelandzkich zestawieniach. Piosenka trafiła m.in. na Billboard Hot 100. W serwisie Spotify została odsłuchana przeszło miliard razy.

Topic znalazł się także na liście "Top 100 DJs 2022" tworzonej przez "DJ Magazine". Trafił tam dzięki swoim niesamowitym występom w 2022 roku, dwóm diamentowym certyfikatom w 28 krajach i dwóm nagrodom zdobytym w 2020 i 2021 roku. Zajął 69. miejsce na liście.

Topic – "We Are Tomorrow"

Topic wystąpił w filmie dokumentalnym "We Are Tomorrow", który został nagrany podczas festiwalu Tomorrowland, a następnie opublikowany na YouTube. Można go oglądać od 20 września 2022 roku. 4 artystów (Topic, Gaggan Anand, Kelly De Dlercq i Vicky Tah) opowiadają o tym, jak wyglądała ich droga na Tomorrowland. W filmie Topic opowiedział o jego pomysłach na nową edycję swojego hitu. 

Topic – dyskografia

W swojej karierze Topic wypuścił jeden album – "Miles" w 2015 roku. Ukazał się on dzięki wytwórni Takeover Music. Zajął 67. miejsce na niemieckiej liście oraz 70. na austriackiej.

Artysta wypuścił liczne single, m.in.:

 • "Light It Up" (2014 rok),
 • "Home" (2015 rok, dwie platyny),
 • "Find You" (2015 rok),
 • "Fly Away" (2015 rok, z Lili Pistorius),
 • "Perfect" (2018 rok, z Ally Brooke),
 • "Breaking Me" (2019 rok, singiel okrył się platyną 15 razy),
 • "Lile I Love You" (2020 rok, z Nico Santos, status platynowy i złoty),
 • "Lost" (2020 rok, z Samrą, status złoty),
 • "You Love (9PM)" (2021 rok, z ATB i A7S, status platynowy 2 razy, status złoty 4 razy),
 • "Drive" (2021 rok, z Clean Bandit i Wes Nelson, status złoty),
 • "My Heart Goes" (2021 rok, z Becky Hill, status platynowy 2 razy),
 • "In Your Arms (For an Angel)" (2022 rok, z Robinem Schulzem, Nico Santosem i Paulem Van Dykiem, status złoty),
 • "Kernkraft 400 (A Better Day)" (2022 rok, z A7S, status złoty),
 • "Forget You" (2023 rok, z Fast Boy’em).

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

W którym roku Topic zaczął swoją karierę?
Muzyk jest aktywny od 2014 roku.
Czy Topic dostał jakieś nagrody?
Tak, otrzymał LOS40 Music Awards w kategorii "Best Dance Art" w 2020 roku oraz Audi Generation Award w kategorii "Music" w 2021 roku.
Do jakich nagród Topic był nominowany?
Był nominowany do MTV Europe Music Awards (w kategorii "Best German Act"), 1 Live Krone (w kategoriach "Best Single", „Best Dance Act”), Teen Choice Awards oraz BRIT Awards (w kategorii "Best International Song").
Jakie są największe hity Topica?
Jego najczęściej słuchane piosenki to "You LOve (9PM)", "Forget You", "Breaking Me", "My Heart Goes (La Di Da)" oraz "Kernkraft 400 (A Better Day)".

Fani lubią też

Zobacz też