emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Artysta Tomasz Narkun

Tomasz Narkun

Tomasz NarkunOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Tomasz Narkun to wybitny polski zawodnik MMA wagi półciężkiej związany z klubem Berserkers Team Szczecin i trenerem Tomaszem Stasiakiem oraz utytułowany grappler. Urodzony 3 grudnia 1989 w Stargardzie Szczecińskim, mierzy 190 cm wzrostu. Do jego osiągnięć należą m.in. Mistrzostwo Europy MMA w Holandii w 2009 roku, zwycięstwo eliminacji M-1 Selection z 2010, medale mistrzostw Polski i Europy ADCC w submission fightingu i międzynarodowe mistrzostwo KSW w wadze półciężkiej w latach 2015-2022. Dwukrotnie walczył z Mamedem Khalidovem i dwukrotnie okazał się lepszy (2018 rok, poddanie i decyzja). Posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu. Jego pseudonim to “Giraffe” (“Żyrafa”).

Tomasz Narkun – walki

Tomasz Narkun w MMA zadebiutował 15 listopada 2009 na niemieckiej gali Fight Club Berlin pokonując wtedy Słowaka Daniela Biskupica. Już w marcu 2010 wziął udział w zachodnioeuropejskich eliminacjach M-1 Selection które wygrał pokonując w ciągu roku trzech rywali. 10 grudnia 2010 na finałowej gali M-1 Challenge 22 przegrał z Wiaczesławem Wasilewskim przez TKO w 2. rundzie o tytuł mistrzowski wagi półciężkiej. Swoją ostatnią walkę w M-1 zawodnik stoczył 5 marca 2011 po czym wycofał się ze startów w MMA na około dwa lata. 18 kwietnia 2013 ponownie pojawił się na lokalnej gali w Polsce pokonując Rafała Zawidzkiego przed czasem. 7 listopada 2013 zdobył pas mistrza duńskiej organizacji European MMA w wadze półciężkiej poddając zawodnika gospodarzy Simona Carlsena. Rok później Tomasz Narkun podpisał kontrakt z KSW. Do pierwszej obrony pasa zawodnik przystąpił 5 marca 2016 podczas KSW 34 w walce przeciwko Cassio Barbosa de Oliveira. Polak znokautował Brazylijczyka już w 1. rundzie. Kilka miesięcy później (KSW 36) po raz kolejny obronił pas, pokonując w 1. rundzie Kameruńczyka Rameau Thierry Sokoudjou. 3 marca 2018 Tomasz Narkun stoczył walkę z mistrzem KSW wagi średniej - Mamedem Chalidowem na KSW 42. Zawodnik poddał rywala w 3. rundzie techniką duszenia trójkątnego nogami. Do rewanżowego starcia między mistrzami doszło 1 grudnia 2018 podczas KSW 46. Po trzech rundach sędziowie orzekli zwycięstwo Tomasza Narkuna. 14 września 2019 podczas jubileuszowej gali KSW 50, przystąpił do czwartej obrony pasa w walce z Przemysławem Mysialą. Mistrz poddał rywala w 1 rundzie techniką duszenia gilotynowego. Zawodnik 14 listopada 2020 przystąpił do piątej obrony pasa podczas KSW 56. Jego rywalem był niepokonany dotąd Chorwat Ivan Erslan. Polak poddał przeciwnika w 2. rundzie broniąc tym samym tytuł.

Tomasz Narkun — bilety

Tomasz Narkun to jeden z najlepszych zawodników MMA w Polsce i w Europie. Ma na swoim koncie wiele wygranych walk. Bądź na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami z udziałem mistrza!Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Z kim walczył dotychczas Tomasz Narkun?
Tomasz Narkun walczył z Mamedem Khalidovem, Ibragimem Chuzhigaevem, Ivanem Erslanem, Przemysławem Mysialą, Philem De Friesem, Marcinem Wójcikiem i innymi zawodnikami czołówki mieszanych sztuk walki.
Jaki jest bilans walk Tomasza Narkuna?
Bilans walk Tomasza Narkuna na 09.04.2022 to 18 zwycięstw (3 przez nokaut, 14 przez poddanie, 1 przez decyzję) oraz 5 porażek (2 przez nokaut, 3 przez decyzję).
Kiedy zaczęła się kariera Tomasza Narkuna?
Kariera Tomasza Narkuna zaczęła się w roku 2009. 15 listopada stoczył pierwszą zawodową walkę z Danielem Biskupicem na gali Fight Club Berlin (zwycięstwo przez poddanie w 1 rundzie) i trafił do organizacji M-1, po czym w ośmiu kolejnych walkach osiągnął imponujący wynik siedmiu zwycięstw.

Fani lubią też

Zobacz też