Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivaldawid-podsiadlohans-zimmerbody-worlds-vitalagnieszka-chylinska

Tengu

TenguOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Pod pseudonimem scenicznym Tengu kryje się Chris Merison. Jest on angielskim producentem muzyki z gatunków bass/garage, a także drum and bass. Pochodzi z Brighton, leżącego na południu Wielkiej Brytanii. Jego dorobek muzyczny jest imponujący. Na swoim koncie ma liczne wydawnictwa, które zostały wypuszczone pod uznanymi labelami, takimi tak chociażby Southpoint, UKF, Four40 oraz Yosh czy Crucast.

Nic dziwnego, że zyskał taką popularność. Jego muzyka odznacza się na scenie basowej charakterystycznymi dla niego brzmieniami. Oddani fani od razu wiedzą, czyjej muzyki słuchają. Jego melodie są bardzo rozpoznawalne i lubiane przez miłośników gatunku drum and bass. Artysta potrafi jednak zaskakiwać, co robi chociażby poprzez łączenie swojej muzyki z nostalgicznymi brzmieniami. 

Dyskografia

Tengu ma na swoim koncie wiele utworów, m.in.:

  • "Three Five",
  • "Dance",
  • "Bang Bang",
  • "Underneath The Shadows",
  • "Already Know",
  • "Ready, Lights, Camera, Action",
  • "Night & Day",
  • "Gold Watch". 

Tengu wypuścił także kilka albumów muzycznych, takich jak:

  • "Comin' in Tough" z 2020 roku (zawiera takie utwory, jak m.in.: "Warehouse", "Pressure Flow", "Power", "Mental Energy" oraz "On your Feet". Łącznie na tej płycie znalazło się aż 25 piosenek),
  • "Yosh Pit, Vol. 1" z 2018 roku (zawiera takie piosenki, jak m.in.: "Bring the House Down", "Murda Murda", "Soldier", "Turn It Up" oraz "The Future". Na płycie można posłuchać aż 29 utworów).

Artysta prowadzi własny profil na Facebooku, gdzie wrzuca różne filmiki, zdjęcia oraz zapowiedzi nowych utworów, płyt czy utworów. Opowiada tam także o współpracach z innymi artystami.

Trudno znaleźć go w mediach społecznościowych, ponieważ jego pseudonim artystyczny nosi taką samą nazwę jak mityczne istoty, które pojawiały się w folklorze i sztuce pochodzącej z Japonii. Tengu pochodzi swoją drogą od słów z języka chińskiego "tien gou", które oznaczają w wolnym tłumaczeniu "niebiańskiego psa". Według kultury japońskiej, Tengu to ptasie demony. Nazwa ta pojawia się w wielu dziełach, takich jak książki czy filmy.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy Tengu występuje na festiwalach?
Tak, artysta występował chociażby na Fabric Arts Festival oraz na Nass Festival. Występuje nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także poza granicami tego kraju. Pojawi się także na Audioriver Festival w 2023 roku.
Jakie są najpopularniejsze piosenki tego artysty?
Do najpopularniejszych utworów Tengu możemy z pewnością zaliczyć "Dance" (Tengu remix), "Already Know", "Night & Day" oraz "Ban Bang" w wersji podstawowej oraz w wersji mixed.
Czy Tengu pojawia się też na płytach innych wykonawców?
Tak, można go usłyszeć w różnych kompilacjach, np. "Bass Cracker" z 2019 roku oraz "Unite (DJ Mix)", który został wypuszczony w 2021 roku.
Jakiej muzyki słucha Tengu?
Artysta podzielił się swoją ulubioną muzyką na Spotify, gdzie można posłuchać najbardziej lubianych przez niego utworów.
Jak znaleźć Tengu na YouTube?
Artystę można znaleźć na YouTube pod nazwą "Tengu - topic" lub "Tengu - temat".

Fani lubią też

Zobacz też