Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejopener-festivalrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskasun-festival

Soley

Soley OpisWydarzeniaSoley - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Sóley to urodzona 1986 roku w Reykjaviku piosenkarka, pianistka, autorka tekstów. Jest też częścią  zespołu  wykonującego muzykę indie-folk Seabear.

Rozwój kariery Soley

W 2010 roku na rynku pojawiło się EP Theater Island które było zapowiedzią debiutanckiej płyty Soley We Sink. Dzięki tym wydawnictwom islandzka artystka zdobyłagrono wiernych fanów.

 

Kolejne EP’ki jej autorstwa Krómantik z 2014 roku oraz Don’t Ever Listen z 2015 roku oraz drugi krążek Ask the Deep (2015), pozwoliły wyrobić jej własną, oryginalną markę i umocnić pozycję na muzycznej scenie.

 

W 2017 roku na sklepowe półki trafił trzeci solowy longplay Sóley Endless Summer. Materiał, który pojawił się na krążku powstawał przez ostatni rok, a artystka pracowała nad nim wspólnie ze swoim wieloletnim przyjacielem Albertem Finnbogasonem.

 

Sóley oprócz wyjątkowego i tajemniczego klimatu tworzy również wyrafinowane i zgrabne melodie, które dopełnia jej dziewczęcy głos. Przepełniony jest on emocjami, które słychać w każdej minucie jej śpiewania. Wokalistka hipnotyzuje nas swoim głosem, przenosi w zupełnie inny świat: świat dla jednych magiczny, dla innych baśniowy, dla jeszcze innych nierealny i nieznany, ale jednak przyjazny.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 2.0

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Soley - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Soley ?

Miejscowości, w których Soley wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też