Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma

Orbital

Sprawdź wydarzenia
OrbitalSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Wielka Brytania
dyscyplina:
Zespół muzyki elektronicznej
social media:

Opis

Duet Orbital tworzą bracia Phil i Paul Hartnoll z miejscowości Sevenoaks w Kent. Wspólnie stworzyli obszerny katalog ambitnej, a zarazem przystępnej muzyki elektronicznej. Bracia czerpią inspiracje z wielu gatunków, jak m.in. ambient, electro, punk czy muzyka filmowa.

Orbital - kariera

Orbital stali się jednymi z największych nazwisk na scenie w połowie lat 90. Ich rewolucyjny pomysł grania muzyki elektronicznej na żywo zwrócił uwagę rzeszy fanów rocka na nieograniczone przyjemności tkwiące w tym gatunku. Nie bez powodu występ zespołu na festiwalu Glastonbury w 1994 roku jest regularnie wymieniany jako jeden z najważniejszych koncertów wszech czasów.

Drogę do sukcesu otworzył im hit "Chime" z 1989 roku. Od tamtego czasu zespół wydał szereg chwalonych przez krytyków albumów, w tym przełomowy "Orbital 2" z 1993 roku i "In Sides" z 1996 roku.

Gdy muzyka duetu nabierała coraz bardziej filmowego charakteru, zostali zaproszeni do stworzenia ścieżek dźwiękowych takich filmów, jak "Event Horizon" i "Octane". Duet rozwiązał się w 2004 roku, by powrócić na scenę 5 lat później. Po reaktywacji Orbital wydał m.in. pełnowymiarowy album "Wonky" oraz soundtrack do filmu "Pusher". Wystąpili wówczas na Paraolimpiadzie w Londynie razem z nieżyjącym już profesorem Stephenem Hawkingiem. Kolejna przerwa w działalności zespołu trwała 4 lata. Orbital powrócił w 2018 roku z albumem "Monsters Exist". W 2022 roku świętował ponad trzy dekady tworzenia muzyki z płytą "30 Something". W połowie lutego 2023 roku ukazał się dziesiąty studyjny album zespołu. "Optical Delusion" to głęboka podróż w niespokojną psychikę coraz bardziej surrealistycznego i nieuporządkowanego świata.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład duetu Orbital?
Duet Orbital tworzą bracia Phil i Paul Hartnoll.
Jaki rodzaj muzyki tworzy Orbital?
Orbital tworzy muzykę elektroniczną.
Jaki koncert Orbital jest uważany za najważniejszy?
Występ zespołu na festiwalu Glastonbury w 1994 roku jest regularnie wymieniany jako jeden z najważniejszych koncertów wszech czasów.

Fani lubią też

Zobacz też