emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023

Rumore

RumoreOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Rumore to coraz bardziej popularna polska grupa muzyczna z Cieszyna, która nie ma może tak wielkiego doświadczenia, jak inne polskie kapele, ale cały czas się rozwija i tworzy nieszablonowe utwory z gatunku indie rock. Ich twórczość jest zaliczana do muzyki alternatywnej, a w składzie zespołu znajduje się trzech młodych artystów (Sebastian Sikora, Adam Pudełko i Konrad Sowa), którzy konsekwentnie podkreślają, co myślą o otaczającej ich rzeczywistości. Rumore to kapela stawiająca na życiowe przesłanie oraz szczerość. W niektórych kręgach wzbudza to pewne kontrowersje, ale artystom nie można odmówić swobodnego wyrażania swojej osobowości na scenie muzycznej oraz autentyczności.

Rumore: krótka historia

Grupa pojawiła się na polskiej scenie już kilka lat temu, ale na samym początku trudno było jej się przebić przez wymagającą konkurencję. Artyści rozpoczynali od tzw. "garażowego grania", ale szybko się rozwijali i dzięki temu mają na koncie mnóstwo koncertów oraz występów na rozmaitych przeglądach. Dzięki temu zyskali spore grono fanów wśród młodszej, jak i dużo bardziej doświadczonej publiczności. Grupa występowała już m.in. na terenie Warszawy, Katowic, Krakowa czy też w Pszowie. Najistotniejsze jest to, że artyści doskonale wiedzą, czego oczekują od swoich karier i w którym kierunku mają zmierzać. 

Rumore: dotychczasowy dorobek muzyczny

Dotychczasowy dorobek muzyczny polskiego zespołu Rumore nie jest może aż tak olśniewający, jak w przypadku innych polskich grup muzycznych, ale trzeba podkreślić to, że muzycy współpracują ze sobą zaledwie od kilku lat i na samym początku swojej muzycznej przygody musieli mierzyć się z wieloma różnymi przeszkodami. Uparcie dążą do celu i budują swoją muzykę na osobistych doświadczeniach, buncie oraz szeroko pojętym rozmyślaniu o świecie. Jeśli chodzi o najpopularniejsze utwory zespołu Rumore wypadałoby wspomnieć m.in. o takich kawałkach, jak:

 • "Brudne sumienia",
 • "Taki jak Ty",
 • "The Weather",
 • "Uniesienia",
 • "Paradygmat",
 • "Czasoprzestrzeń",
 • "Kolory",
 • "Soap",
 • "Little Sheep",
 • "Twilight Years",
 • "Walls&Floor".

Jak widać grupa nagrywa utwory zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Poszczególne kawałki zespołu Rumore bez większych przeszkód można odsłuchać na najpopularniejszych platformach muzycznych oraz społecznościowych. Szczególnym zainteresowaniem ze strony publiczności cieszy się album o nazwie "Czas/o/przestrzeń"

Rumore: współpraca & powiązani artyści/grupy

Zespół spędzić na polskiej scenie muzycznej już kilka dobrych lat, dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że współpracował czy też występował na jednej scenie z wieloma różnymi artystami i grupami. Kapela współpracowała m.in. z zespołem Kolumbia, a na wspólnej scenie występowała przede wszystkim z zespołem Batna oraz Transgresją. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Z jakiego miasta pochodzi grupa muzyczna Rumore i w jakich gatunkach muzycznych się specjalizuje?
Zespół Rumore pochodzi z Cieszyna i tworzy nietuzinkową muzykę spod szyldu indie rock (muzyka alternatywna).
Kto wchodzi w skład grupy muzycznej Rumore?
W składzie grupy muzycznej Rumore znajduje się trzech młodych artystów: Sebastian Sikora, Adam Pudełko i Konrad Sowa.
Jakie są najpopularniejsze utwory zespołu Rumore?
Zdecydowanie najpopularniejsze kawałki zespołu muzycznego Rumore to: "Brudne sumienia", "Taki jak Ty", "The Weather", "Uniesienia", "Paradygmat", "Czasoprzestrzeń", "Kolory", "Soap", "Little Sheep", "Twilight Years" oraz "Walls&Floor". Należy do tego dorzucić album o nazwie "Czas/o/przestrzeń".
W jakich polskich miastach występowała już grupa muzyczna Rumore?
Grupa muzyczna Rumore występowała już w kilku różnych polskich miastach, w tym m.in. w Pszowie, Warszawie, Katowicach czy też Krakowie. Kapela ma na swoim koncie sporo koncertów i udziałów w rozmaitych przeglądach.
Z jakimi grupami/artystami współpracuje zespół Rumore?
Zespół Rumore współpracuje przede wszystkim z grupą Kolumbia, choć na jednej scenie pojawiał się m.in. z zespołem Batna oraz Transgresją.

Fani lubią też

Zobacz też