Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

Rafuss

RafussOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Rafuss to mężczyzna pochodzący z Poznania. Od dawna kocha muzykę elektroniczną, ale jego serce przyspiesza na dźwięk muzyki trance. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w szkole podstawowej, kiedy to uwielbiał... rocka, muzykę gotycką oraz wszystko, co można podpiąć pod mroczne brzmienia. Muzyka elektroniczna zyskała miejsce w jego sercu, gdy skończył 15 lat. Polubił wtedy house, który został z nim do dziś - gdy jest już dojrzałym mężczyzną.

Rafuss - początki kariery i rozwój muzyczny

Swoje pierwsze kroki jako DJ zaczął stawiać w takich programach jak eJay oraz Traktor DJ Studio. Nie zaspokajało to jednak jego chęci tworzenia i zajmowania się muzyką. Dlatego też po jakimś czasie uzbierał pieniądze i kupił swoją pierwszą konsolę do tworzenia muzyki, którą mógł "bawić" się w domu. 

Gdy miał 16 lat, poznał rezydenta poznańskiego klubu 7th Heaven. Zaprzyjaźnił się wtedy z DJ-em Olejem. Dzięki tej znajomości po dwóch latach miał okazję zostać rezydentem Zeppelin Hall. Współpracował wtedy z DJ-em K-Seedem oraz DJ-em Visionem. Niestety, w czerwcu 2008 roku klub zakończył swoją działalność, przez co Rafuss zaczął tworzyć znów we własnych czterech kątach. Skupiał się na kawałkach szybszych niż 130 bpm. Podróżował i bywał na największych wydarzeniach muzycznych w całym kraju. 

W 2009 roku zainwestował w profesjonalną konsolę, która pozwoliła mu rozwinąć umiejętności. Tworzył muzykę trance. Inspirował się występami zagranicznych gwiazd, które dawały swoje koncerty w Polsce. Bywał na tych wydarzeniach i uwieczniał je w swoich mediach społecznościowych.

Choć przebył długą drogę muzyczną, głównie tworzy trance, uplifting oraz progressive. Czasem wplata do nich inne gatunki muzyczne.

Rafuss - ciekawostki i inne informacje

Rafuss prowadzi swoje media społecznościowe na Facebooku oraz Instagramie. Publikuje tam zapowiedzi koncertów, wrażenia po występach, zapowiedzi utworów oraz informacje z życia prywatnego. W ten sposób możemy dowiedzieć się, że jest szczęśliwym ojcem małej dziewczynki. Często wrzuca selfie robione telefonem, zdjęcia z córką oraz fotografie z różnych wydarzeń, np. wizyty w ulubionym punkcie gastronomicznym czy życzenia świąteczne.

W 2022 roku dał koncert podczas We Love Trance Club Edition w Poznaniu. W 2023 planuje występy podczas Xoni On Air w Lesznie, We Love Trance we Wrocławiu, TBA w Poznaniu oraz Organic Festiwal w Ośrodku Biała.

Kategorie:DJe

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie są najpopularniejsze kawałki Rafuss'a?
Jego najpopularniejsze nagrania to m.in. "Trance Friends Hard Edition", "WOŚPowe tańce", "Electronic Manufacture", "Love Mission" oraz "Clubsound TV".
Czy można posłuchać piosenek Rafuss'a na Spotify?
Nie, artysta nie ma tam swojego konta i nie da się znaleźć tam jego piosenek.
Czy można posłuchać Rafuss'a na żywo?
Tak, artysta daje liczne koncerty w całej Polsce. Zapowiada je w swoich mediach społecznościowych. Oprócz tego czasem prowadzi kilkugodzinne transmisje na żywo na Facebooku, więc można usłyszeć go "na żywo" nie wychodząc z domu.

Fani lubią też

Zobacz też