Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Paweł Tomaszewski Quartet

Paweł Tomaszewski Quartet

Paweł Tomaszewski QuartetOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Paweł Tomaszewski Quartet to nazwa zespołu, którego liderem jest słynny pianista i kompozytor Paweł Tomaszewski. Jego kariera usłana jest wieloma sukcesami, a sam artysta stale zgłębia sztukę gry na organach Hammonda. Może on pochwalić się wieloma nagrodami, które otrzymał w pełni zasłużenie. 

Paweł Tomaszewski Quartet – sylwetka artysty

Paweł Tomaszewski ukończył studia na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji, Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Katowicach. Już jako nastolatek przejawiał zainteresowanie grą na pianinie. Chętnie uczęszczał na dodatkowe zajęcia, gdzie szybko poznano się na jego talencie. Artysta nie ogranicza się jednak w kwestii swoich zainteresowań. Aktywnie wykazuje zainteresowanie komputerową produkcją muzyczną czy instrumentami elektronicznymi. Na studiach założył zespół Paweł Tomaszewski Trio, który odniósł wiele sukcesów na muzycznych scenach w kraju i za granicą.

Paweł Tomaszewski Quartet – kariera muzyczna

Prawdziwym przełomem w karierze Pawła Tomaszewskiego była znajomość z Jarosławem Śmietaną. To właśnie on dał początek Paweł Tomaszewski Quartet, który występował między innymi w Belgii, Gruzji, Anglii, Niemczech czy Rumunii. Paweł Tomaszewski Quartet i powstanie zespołu dało także początek współpracom z innymi, inspirującymi artystami jak np. Hanna Banaszak, Ryszard Rynkowski czy Nigel Kennedy. 

Paweł Tomaszewski Quartet – dyskografia

Pierwszy album Paweł Tomaszewski Quartet ukazał się w roku 2009. Nosił on tytuł "Dedication" i bardzo szybko otrzymał nagrodę Fryderyka za Najlepszy Debiut Roku. Co ciekawe, dokładnie w tym samym roku Tomaszewski został producentem muzycznym. Oprócz tego. Paweł Tomaszewski Quartet występował gościnnie na albumach takich wykonawców jak np.: Wojtasik/Nagórski/ McCraven, Trio Macieja Sikały oraz w projekcie samego Jarosława Śmietany przy współudziale Bill'a Neal'a. W roku 2014 ukazała się także kolejna płyta Tomaszewskiego. Stworzył ją przy współudziale z wokalistą Wojciechem Mryczkiem. Płyta została zatytułowana "Love Revisited". Zyskała sobie ona uznanie w oczach większości krytyków jazzowych.

Paweł Tomaszewski Quartet – nagrody i wyróżnienia

Paweł Tomaszewski Quartet może pochwalić się wieloma nagrodami i wyróżnieniami. Oprócz Fryderyka za Najlepszy Debiut Roku, Tomaszewski zdobył także wiele nagród indywidualnych. Jest on zdobywcą Grand Prix oraz laureatem praktycznie każdego konkursu jazzowego jaki odbywał się w Polsce.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Z jakimi artystami współpracuje Paweł Tomaszewski?
Paweł Tomaszewski współpracuje i współpracował z wieloma, ważnymi osobistościami z muzycznego świata. Wśród nich można wymienić chociażby Jarosława Śmietanę, Hannę Banaszak, Wojciecha Mryczka czy Macieja Sikałę.
Gdzie studiował Paweł Tomaszewski
Pianista i kompozytor studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach, którą sukcesywnie ukończył. Obetnie Tomaszewski posiada stopień doktora i wykłada na tej samej uczelni.

Fani lubią też

Zobacz też