Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Orphaned Land

Orphaned Land

Orphaned LandOpisWydarzeniaOrphaned Land - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Orphaned Land to jeden z najbardziej popularnych izraelskich zespołów heavymetalowych, założony w 1991 roku pod nazwą Resurrection, która została zmieniona rok później na obecną. Oznacza ona symboliczną nazwę Izraela  - "Osierocona Kraina".

Orphaned Land - informacje o zespole 

Na przestrzeni lat zespół przeszedł wiele zmian składu, w tym odejście w 2014 r. głównego kompozytora Yossi Sassi'ego, ale do dnia dzisiejszego pozostało w nim dwóch członków założycieli: Kobi Farhi (wokal) oraz Uri Zelcha (gitara basowa). Na pozostałych członków składają się Matan Shmuely (perkusja), Chen Balbus (gitara prowadząca), Idan Amsalem (gitara rytmiczna).

 

Orphaned Land uznawany jest za pionierów metalu orientalnego, łącząc w sobie wpływy kulturalne środkowego Wschodu oraz tradycji arabskich, co nadaje im niezwykle oryginalnego charakteru. W swoich utworach korzystają między innymi z takich instrumentów jak buzuki, oud czy saz, będącymi arabskimi instrumentami strunowymi. Dodatkowo ich muzyka zawiera elementy death metalu czy metalu progresywnego. W tekstach piosenek muzycy odnoszą się głównie do takich wartości jak pokój na świecie, zjednoczenie trzech głównych, wywodzących się od Abrahama religii: judaizmu, islamu i chrześcijaństwa czy walka dobra ze złem w postaci Boga i Szatana.

 

Do tej pory zespół wydał siedem albumów studyjnych oraz kilka albumów koncertowych. Każdy z ich albumów ceni różnorodność oraz nietuzinkowość, czego dowodem jest otrzymanie w 2014 roku nagrody Global Metal Band of the Year przyznawanej przez brytyjski magazyn "Metal Hammer". Nagrodę tę, w imię wartości, które starają się przekazać w swoich utworach, grupa współdzieliła z palestyńskim zespołem Khalas.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Orphaned Land - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Orphaned Land?

Miejscowości, w których Orphaned Land wystąpi w najbliższym czasie: Kraków, Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też