Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Nita

NitaOpisWydarzeniaNita - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Nita, a właściwie Anita Dudczak, to artystka, której twórczość nie jest łatwo zdefiniować. Jest debiutantką, jednak już teraz widać, że umie bawić się muzyką. W swoich kawałkach łączy różne style i opowiada historie. Szkoliła się w Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie uczęszczała na wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jest nie tylko wokalistką. Sprawdza się również jako kompozytorka i autorka tekstów. Na rynek muzyczny wchodzi razem z wytwórnią Kayax. Dzięki social mediom artystka już teraz ma liczne grono fanów. Cenią ją za niepowtarzalny styl, mocne teksty i elektroniczne brzmienia. To dziewczyna, która ma jeszcze wiele do zaoferowania muzycznej scenie. 

Trudne początki w drodze po marzenia

Chociaż artystka pochodzi z muzykalnej rodziny jej początki wcale nie były takie proste. Na początku uczyła się gry na skrzypcach i była zafascynowana muzyką klasyczną. Po czasie zaczęła czerpać inspirację od takich gwiazd jak Beyonce, Celine Dion czy Amy Winehouse. Zorientowała się, że to jest droga którą chce podążać. Dlatego zaczęła uczyć się wokalu rozrywkowego w Studiu Wokalistyki Estradowej w Katowicach. Wokalistka pochodzi z małego miasta, położonego niedaleko Nowego Sącza, gdzie każda odmienność była traktowana jako coś niepożądanego. Przez wiele lat musiała zmagać się z ludźmi, którzy o wiele lepiej niż ona sama wiedzieli, co jest dla niej dobre. Dzisiaj ma jednak swój czas i głos, żeby mówić o tym czego chce i do czego dąży. Wszyscy powinni wiedzieć o tym, że Anita mierzy wysoko. Wraz z producentem muzycznym Bartkiem Marszałkiem, pracuje obecnie nad swoją debiutancką płytą "Nitki".

Nita początek swojej kariery zawdzięcza mediom społecznościowym. Niektóre z jej filmików zamieszczone na TikToku mają kilkumilionowe wyświetlenia. Pierwszym, debiutanckim singlem artystki był "Deszcz". Piosenka powstała z ogromnej chęci tworzenia, którą odczuwała Anita. "Fatalna kołysanka", czyli drugi utwór wokalistki, to zlepek obserwacji innych ludzi i siebie samej. Tekst do utworu pomógł jej stworzyć Michał Matejczuk. 

Anita Dudczak próbowała swoich sił już wcześniej w programie "Mam talent". Dostała od jurorów trzy razy "tak". Nita odpadła jednak w grupach i odcinek z jej udziałem nie został nigdy wyemitowany. Ta przygoda pokazała jej jednak, że o swoje marzenia warto walczyć i że w życiu nie ma nic pewnego. 

Pierwsza płyta

Pierwsza płyta wokalistki i promujący ją utwór "Wars" to nowy rozdział w jej twórczości i zupełnie nowa przygoda muzyczna. Historia opowiada o polskiej rzeczywistości. Ma w sobie jednak ironię i miejsce na własną interpretacje słuchacza. Cała płyta ma opowiadać o problemach współczesnego świata. Mowa tutaj o życiu w małych, toksycznych społecznościach. "Wars" to nie tylko świetny utwór ale również interesujący klip. Teledysk reżyserowała Sara Faruque. Zależało jej na tym, by u niektórych widzów wywołać wzburzenie, a innym pokazać, że ich problemy nie są Anicie obce. 

Na czym obecnie skupia się wokalistka?

Nita obecnie skupia się na swojej pierwszej płycie. Czy planuje jakieś zmiany? Czy chce w przyszłości nagrywać również w języku angielskim? Póki co, wokalistka skupia się na piosenkach pisanych w języku polskim. Tworzenie i śpiewanie w ojczystym języku sprawia jej ogromną przyjemność i pozwala na jeszcze lepszą interpretację tekstów.

Artystkę warto zobaczyć na żywo. Chociaż podkreśla, że na scenie cały czas towarzyszy jej trema, widz nie będzie mógł tego dostrzec. Koncerty są czymś, w czym ta młoda, utalentowana kobieta chciałaby się rozwijać. 

Kategorie:wokalistki

Wydarzenia

Nita - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Nita?

Miejscowości, w których Nita wystąpi w najbliższym czasie: Baranowo, Gdynia, Olsztyn.

Liczba obserwujących na mediach społecznościowych?
Blisko 700 tys.
Czy teksty do swoich utworów pisze samodzielnie?
Tak, Nita to również świetna tekściarska. Co ciekawe teksty zaczyna pisać "na sucho", czyli bez melodii. Podkreśla, że robi to bardzo intuicyjnie, nie jest specjalistką w tej dziedzinie.
Ulubieni artyści ze sceny hip-hopowej?
Nita ceni sobie twórczość Okiego i Maty. To właśnie z nimi chciałaby w przyszłości stworzyć wspólny projekt.
Jaka będzie jej płyta?
Muzycznie będzie to głównie elektronika, jednak album jest bardzo spójny tekstowo.
Jak traktuje media społecznościowe?
Anita od samego początku chciała tworzyć muzykę i właśnie z tą myślą założyła konta w internecie.

Fani lubią też

Zobacz też