Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungkryminalny-poznan-prezentuje
Home Artysta Afromental

Afromental

AfromentalOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Zespół Afromental na muzycznej scenie działa już 15 lat, debiutując fonograficznie w 2007 roku za sprawą krążka „The Breakthru”.


Kolejne płyty „Playing with pop” (2009) i „The B.O.M.B.” (2011) pokazały, że Afromental to jedna z najbardziej wyrazistych polskich grup. Dyskografię formacji zamyka album „Mental House” z 2014 roku, na którym zespół podkreśla swój wyjątkowy charakter i niepowtarzalny styl muzyczny. Twórczość formacji to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu, stylistycznie tworząca mieszankę głównie rocka i hip-hopu.


Afromental posiada na swoim koncie setki koncertów w kraju i za granicą oraz liczne nagrody m.in. MTV European Music Award.
Festiwalowy występ na Placu Wolności (Enea Stage) zapowiada się bardzo wyjątkowo. Afromental zagra bowiem specjalnie przygotowany zestaw prapremierowych utworów, zapowiadając jednocześnie nowy album, który ukaże się na rynku już w maju!

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy powstał zespół Afromental?
Afromental jest polskim zespołem muzycznym, pochodzącym z Olsztyna, założonym w 2004 roku.
Jaką muzykę tworzy zespół Afromental?
Afromental tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak funk, hip-hop, soul, pop oraz rapcore.
Jak rozpoczęła się kariera muzyczna zespołu Afromental?
Zespół Afromental debiutował na I Przeglądzie Młodych Kapel Gazety Olsztyńskiej. Zespół znalazł się również w "Złotej dziesiątce" Festiwalu Muzyki Młodzieżowej Gama w Kołobrzegu.
Jaki był pierwszy album zespołu Afromental?
Pierwszym albumem zespołu Afromental jest "The Breakthru", który miał premierę 12 października 2007 roku. Album w 2008 roku uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii "najlepszy album hip-hop/R&B".
Kto wchodzi w obecny skład zespołu Afromental?
Obecnymi członkami zespołu Afromental są Tomasz Lach, Bartosz Śniadecki, Tomasz Torres, Wojtek Witczak oraz Aleksander Milwiw-Baron.

Fani lubią też

Zobacz też