Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Michał "Wampir" Pasternak

Michał "Wampir" Pasternak

Michał "Wampir" PasternakOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Michał "Wampir" Pasternak to znany zawodnik MMA, który podczas swojej kariery wystąpił dla organizacji takich jak PLMMA, Oktagon MMA, One Championship czy RCC.

Początek zawodowej kariery MMA

Michał Pasternak urodził się 2 marca 1984 roku w miejscowości Pińczów, położonej w województwie świętokrzyskim. We wczesnej młodości zajmował się sportem amatorsko. Podczas swojej niezawodowej kariery osiągnął pierwszy sukces MMA, zajmując II miejsce na Mistrzostwach Polski Południowej ALMMA14 (w kategorii do 96 kg, szczebel amatorski).

11 sierpnia 2012 roku miał miejsce debiut zawodowy Michała "Wampira" Pasternaka. Wystąpił on wtedy na gali Hades Fighting, wygrywając swoją debiutancką walkę. Jego przeciwnikiem był Michał Łopiński. Swoje walki Pasternak toczył dla organizacji PLMMA (Profesjonalna Liga MMA).

Wszystkie walki stoczone zawodowo przez Pasternaka w latach 2012 – 2014 zostały przez niego wygrane, w tym m. in. pojedynki z Wojciechem Orłowskim, Arkadiuszem Jędraczką oraz Piotrem Kalenikiem. Przyczyniło się to do możliwości stoczenia walki w ramach federacji ONE Championship przeciwko Rogerowi Gracie. Michał Pasternak przegrał tę walkę w pierwszej rundzie.

Sportowiec w grudniu 2018 roku wziął udział w gali World Warriors Fighting Championship 13 (WWFC 13) na Ukrainie, ostatecznie przegrywając walkę o tytuł mistrzowski (przeciwnikiem był Roman Dolidze). Mniej więcej rok później nastąpił jego powrót do PLMMA. 18 października 2019 roku zdobył mistrzostwo PLMMA w wadze półciężkiej.

MMA-VIP oraz Oktagon MMA

29 października 2021 roku Michał "Wampir" Pasternak po raz pierwszy wziął udział w gali MMA-VIP. Była to gala MMA-VIP 3: Galaktyka Osobliwości, podczas której stoczył walkę z Kornelem Zapadką, wygrywając tytuł mistrzowski w wadze ciężkiej. Wziął udział również w gali Babilon MMA 27.

25 lutego 2022 roku zawodnik ponownie sięgnął po tytuł mistrza podczas gali MMA-VIP 4: Imperium Potępionych. W czerwcu 2022 roku wziął natomiast udział w starciu organizowanym przez organizację Oktagon MMA. Podczas gali Oktagon 33 zmierzył się z Karlosem Vemolą. Pojedynek ten przegrał w pierwszej rundzie.

Walki na gołe pięści

Oprócz walk MMA, Michał Pasternak bierze również czynny udział w walkach na gołe pięści w ramach polskiej organizacji Wotore. Swój debiut w takiej formule zaliczył 23 maja 2020 roku w ramach gali Wotore 2. Stoczył wtedy trzy walki, wszystkie wygrywając – dwa razy z Damianem Burym i raz z Kacprem Miklaszem.

19 września 2020 roku wziął udział w Wotore 3, wygrywając tytuł mistrzowski w wadze open. Jego przeciwnikiem był Mark Samociuk. Kolejny raz po tytuł mistrza w wadze open, tym razem międzynarodowy, sięgnął 21 stycznia 2022 roku podczas Wotore 4: Krew na rękach. Swoją walkę stoczył z Simonem Henriksenem.

W marcu 2022 roku organizacja promująca walki na gołe pięści Wotore opublikowała ranking swoich zawodników. Michał "Wampir" Pasternak zajął pierwsze miejsce wśród wszystkich sportowców.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Z kim podczas swojej kariery walczył Michał Pasternak?
Podczas swojej długoletniej kariery zawodnik MMA stoczył wiele walk. Wśród jego przeciwników znalazły się takie osoby jak: Mateusz Gawarzyński, Wojciech Orłowski, Mantas Dumasius, Rafał Niedziałkowski, Roger Gracie, Aung La Nsang, Paweł Zakrzewski, Maciej Różański, Kornel Zapadka, Łukasz Sudolski, Karlos Vémola oraz Adam Kowalski.
Jakie są najważniejsze osiągnięcia Michała Pasternaka?
Do najbardziej istotnych osiągnięć zawodowych Michała Pasternaka należą takie tytuły jak Mistrz Unii Sportów Walki – M w wadze półciężkiej w 2013 roku, Mistrz PLMMA w wadze półciężkiej w 2019 roku oraz Mistrz MMA-VIP w wadze ciężkiej w 2021 roku.
Ile waży Michał Pasternak?
Michał „Wampir” Pasternak jest zawodnikiem MMA, który występuje zazwyczaj w kategorii wagi półciężkiej i waży około 93 kg przy wzroście 190 cm.
Kiedy Michał Pasternak rozpoczął swoją karierę w MMA?
Swój zawodowy debiut Pasternak zaliczył 11 sierpnia 2012 roku podczas gali „Hades Fighting”.
Jakim pseudonimem posługuje się Michał Pasternak?
Zawodnik MMA znany jest pod pseudonimem „Wampir”.

Fani lubią też

Zobacz też