Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Artysta Michał Grobelny

Michał Grobelny

Michał GrobelnySzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
29 lat
data urodzenia:
25.07.1994
miejsce urodzenia:
Szczecin
dyscyplina:
piosenkarz rockowy i jazzowy, aktor musicalowy
social media:

Opis

Śpiewa rock i jazz. Brał udział w „Mam talent” oraz „The Voice of Poland”. Wygrał w jednym z odcinków „Szansy na sukces”. Można go było zobaczyć na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni. Jest laureatem różnych nagród i Grand Prix.

Michał Grobelny urodził się 29 lipca 1994 roku w Szczecinie. Uczył się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia w tym samym mieście. Jest absolwentem wokalistyki jazzowej. Oprócz tego gra na fortepianie, gitarze i perkusji. 

Michał Grobelny – kariera

Brał udział w licznych festiwalach piosenki dziecięcej i młodzieżowej. Współpracował z takimi artystami, jak m.in. Ryszard Rynkowski i Mietek Szcześniak. Na co dzień śpiewa w dwóch zespołach muzycznych.

Zanim jednak stał się dość znany, próbował swoich sił w licznych programach rozrywkowych:

 • „Mam talent” (2010 rok),
 • „The Voice of Poland” (2013 rok, dotarł do półfinału),
 • „Szansa na sukces” (2010 rok, wygrana w jednym z odcinków, zaśpiewał „O niebo lepiej” Mietka Szcześniaka),
 • „Jaka to melodia?” (śpiewa regularnie),
 • „Twoja twarz brzmi znajomo” (2015 rok, wygrał pierwszy odcinek jako Maryla Rodowicz śpiewając piosenkę „Kolorowe Jarmarki” i szósty jako Sting śpiewając „Every Breath You Take”. Wygraną przeznaczył na Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych oraz na Fundację „Cor Infantis”).

W „Twoja twarz brzmi znajomo” występował także jak:

 • Michael Jackson („Billie Jean”),
 • Andrzej Piaseczny („Prawie do nieba”),
 • Aretha Franklin („Respect”),
 • Sławomir Świerzyński („Majteczki w kropeczki”),
 • Bruce Dickinson („Run to the Hills”),
 • Zbigniew Wodecki („Chałupy Welcome to”),
 • Jennifer Rush („The Power of Love”),
 • Mieczysław Szcześniak („Dumka na dwa serca”).

Oprócz tego w 2014 roku wypuścił swój pierwszy singiel „Wszystko jedno”.

W 2016 roku wcielił się w główną rolę Quasimodo w sztuce „Notre-Dame de Paris” reżyserowanej przez Gillesa Maheu w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W 2021 roku po raz pierwszy wcielił się w rolę Chłopaka w musicalu „Once” reżyserowanym przez Tomasza Dutkiewicza w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym w Toruniu. Grał także główną rolę w „Jesus Christ SuperStar” w Teatrze w Radomiu.

Występował na Męskim Graniu w 2022 roku. Wziął udział w nagraniach teledysku do piosenki „Show Must Go On”. Był wokalistką, a towarzyszyła mu Narodowa Orkiestra Dęta pod batutą Tomasza Szymusia. Nagrywa także covery znanych piosenek, m.in. „Legendary” Welshly Arms. 

W 2023 roku współpracował z Adrianną Miś. Stworzyli razem piosenkę „Lżej”. Napisał muzykę, która bardzo się Oliwii spodobała. Za tekst odpowiada Mimi Wydrzyńska, która stworzyła treść przeszywającą serce i duszę. 

Uczestniczył w polsko-norweskim projekcie „Rock Opera w Sandefjord”, który stworzyli wspólnymi siłami Teatr Brama (międzykulturalny teatr niezależny działający lokalnie w Polsce i na świecie) oraz Stella Polaris/Life Theatre 1985 (akrobatyka i muzyka). W spektaklu uczestniczyło przeszło 120 osób różnych narodowości, które chciały przekazać swoim dziełem jedną bardzo ważną rzecz: „No War!”. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie są najchętniej słuchane piosenki Michała Grobelnego?
Jego najczęściej słuchane piosenki to: „Szepty” (ponad 68 tysięcy odsłuchań w serwisie Spotify, piosenka pochodzi z płyty KAENa), „When I Was Your Man” (ponad 9 tysięcy odsłuchań, piosenka z „The Voice of Poland”) oraz „Winter Wonderland” (niecałe 1,5 tysiąca odsłuchań).
Kim jest Michał Grobelny?
To polski wokalista, pianista, autor tekstów i aktor teatralny/musicalowy. Sam o sobie mówi, że nie jest poetą, ale pisze piosenki i coś tam śpiewa.
Gdzie Michał Grobelny dawał koncerty?
Piosenkarz wystąpił m.in. w Opolu na Stegu Arenie podczas „Banku Talentów 2023”, czyli koncercie finałowym programu stypendialnego.
W jakich piosenkach można posłuchać Michała Grobelnego?
Można go usłyszeć m.in. w „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną” (Sobota, Matheo, Wini – X Przykazań), „Marulia” (Kępisty Quartet), „Iść w stronę słońca” (Męskie Granie 2019 Dogrywka), „Zeszyt Outsidera” (KrzyHu) oraz „Szepty” (KAEN).
Czy Michał Grobelny wydał swoją płytę?
Nie, jak dotąd (2023 rok) nie wypuścił żadnego albumu.

Fani lubią też

Zobacz też