Michael Jackson

Michael Jackson

Michael Jackson - biografia

Michael Jackson urodził się w Gary w Indianie. Był ósmym z dziesięciorga dzieci. Jego ojciec założył rodzinny zespół - „The Jackson 5”, w którym Michael wraz z rodzeństwem stawiał pierwsze muzyczne kroki.

 

Grupa brała udział w wielu konkursach i występowała w różnych miejscach, a także poprzedzała koncerty innych artystów, takich jak Gladys Knight czy Etta James. Michael Jackson wyróżniał się na tle innych, dlatego szybko stał się głównym wokalistą grupy.

 

The Jackson 5 zaczęli nagrywać single, które zdobywały coraz to większą popularność i wysokie miejsca na listach przebojów. Michael stał się nastoletnim idolem i rozpoczął solową karierę. W latach 1972-1975 wydał cztery solowe albumy: „Got to Be There”, „Ben”, „Music & Me” oraz  „Forever, Michael”. Jednocześnie nadal występował z „The Jackson 5”, a także był autorem ich największych hitów.

Michael Jackson koncert online 

Koncert online Michaela Jacksona to okazja do przypomnienia przebojów króla popu. Stream poniżej. 

 

 

Kariera solowa Michaela Jacksona 

W 1978 roku Michael Jackson przeprowadził się do Nowego Yorku, gdzie zagrał w musicalu „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Rok później ukazał się jego piąty album - „Off the Wall”. Zawierał aż cztery hity, które znalazły się w pierwszej dziesiątce list przebojów, jak na przykład „Don't Stop 'Til You Get Enough”. Płyta sprzedała się w ponad 20 milionach egzemplarzy i przyniosła artyście trzy statuetki American Music Award.

Michael Jackson - albumy

Największy sukces przyszedł wraz z albumem „Thriller”, wydanym w 1982 roku. Zdobył on siedem nagród Grammy i osiem AMA. Dziś jest na drugim miejscu najlepiej sprzedających się albumów w USA. Znajdowały się tam hity takie jak „Billie Jean”, „Beat It”, oraz „Wanna Be Startin' Somethin”.

 

W roku 1987 ukazała się płyta „Bad”, będąca kontynuacją „Thrillera”. Jackson wyruszył w ponad roczną trasę promującą krążek, który okazał się kolejnym sukcesem. W 1991 roku ukazał się „Dangerous” z piosenką „Black or White”. W drugiej połowie lat 90. popularność piosenkarza zaczęła spadać. Nowy materiał zaprezentował w 2001 roku na płycie „Invincible”. Michael Jackson zmarł w 2009 roku w wieku 50 lat.

Koncerty Michaela Jacksona

Koncerty Michaela Jacksona były wielkimi wydarzeniami, które przyciągały fanów z całego świata. Po śmierci artysty organizowanych jest wiele koncertów Tribute to Michael Jackson, gdzie przypominana jest jego twórczość. Artysta zapisał się w historii jako król popu. O muzyku powstały również filmy opowiadające o jego życiu. Podczas ich trwania można usłyszeć jeszcze raz jego największe przeboje wykonywane na koncertach oraz dowiedzieć się co działo się za kulisami tych wielkich widowisk. W filmach prezentowane są też wywiady, dzięki którym można lepiej poznać jedną z największych gwiazd sceny muzycznej.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Drew H. Cohen, CC-BY-SA 2.0

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Michael Jackson
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/