Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Martin Kohlstedt

Martin Kohlstedt

Martin KohlstedtSzczegółyOpisWydarzeniaMartin Kohlstedt - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
36 lat
data urodzenia:
24.01.1988
miejsce urodzenia:
Breitenworbis, Niemcy
dyscyplina:
Kompozytor, producent muzyczny, pianista
social media:

Opis

Martin Kohlstedt to urodzony 24 stycznia 1988 roku w Breitenworbis niemiecki kompozytor, producent muzyczny oraz pianista. Martin świetnie radzi sobie również z syntezatorem i fortepianem jazzowym.

Pochodzący z Niemiec kompozytor to człowiek wielu talentów. Bardzo ceni sobie muzykę elektroniczną oraz połączenie muzycznego minimalizmu z tanecznymi rytmami.

Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że Martin jest zapraszany na największe festiwale i koncerty muzyczne na świecie, m.in. w Moskwie oraz Hamburgu.

Zdobycie międzynarodowej popularności i pierwszy album

Martin z muzyką związany jest od wielu długich lat, ale wzrost jego popularności nastąpił w roku 2012. Wtedy to niemiecki artysta postanowił wydać debiutancki album o nazwie "Tag". Jak się okazało był to bardzo dobry pomysł. Kohlstedt dotarł ze swoją twórczością nie tylko do niemieckiej, ale też europejskiej publiczności. Później pojawiły się dwa kolejne krążki:

 • "Nacht" w roku 2014,
 • "Nacht Reworks" w roku 2015.

Pod koniec 2015 roku trudno było znaleźć w Niemczech osobę, która nie zdołałaby rozpoznać jego muzyki. Artystę zmotywowało to oczywiście do jeszcze cięższej pracy.

Rok 2017 i krążek "Strom"

Kohlstedt nie próżnował i starał się wykorzystać swoją popularność na wszystkie możliwe sposoby. Doskonale zdawał sobie sprawę z tego, iż brak pracy oraz nowych krążków może poskutkować tym, iż fani szybko o nim zapomną. Tak się jednak nie stało, a to m.in. za sprawą następnego albumu o nazwie "Strom".

Był to zaledwie wstęp do jeszcze ciekawszych albumów, które podbiły niemiecki rynek muzyczny. W 2019 roku Martin wydał krążek "Ströme", o którym zrobiło się głośno już po kilku tygodniach od jego udostępnienia.

Płyta "Flur" i zachęta do budowania nowej rzeczywistości

W 2020 roku na rynku pojawiła się płyta o nazwie "Flur", która w zbiorach Martina była swego rodzaju nowością i zachętą do tworzenia nowej rzeczywistości oraz budowania czegoś nowego – spersonalizowanego.

To właśnie z tym najbardziej kojarzy się Kohlstedt – z ciężką pracą oraz kreatywnością. Artysta potwierdził to na albumie "Recurrents".

Ścieżki dźwiękowe, musicale, współprace oraz muzyka filmowa

Niemiecki artysta absolutnie nie lubi siedzieć w jednym miejscu, dlatego od lat komponuje ścieżki dźwiękowe, muzykę filmową oraz muzykę wykorzystywaną w musicalach. Miał czynny udział w takich produkcjach, jak:

 • "Margot",
 • "Anna",
 • "Farewell Halong",
 • "Grace".

Do tej pory Martin współpracował przede wszystkim z Peterem Broderickiem czy też Henrikiem Schwarzem, choć wspólne projekty tworzyli z nim również Sudan Archives, Douglas Dare i FM Belfast.

Dotychczasowe koncerty i największe utwory

Trudno jednoznacznie stwierdzić, które utwory w zbiorach Martina można uznać za największe, ale te zdecydowanie najbardziej rozpoznawalne to m.in.:

 • "PAN",
 • "AMS",
 • "KSY",
 • "KSYCHA",
 • "XEO".

Fani niemieckiego artysty mogli go już podziwiać m.in. w Barcelonie, Madrycie, Amsterdamie, Pradze oraz Eindhoven.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Live Nation

Wydarzenia

Martin Kohlstedt - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Martin Kohlstedt?

Miejscowości, w których Martin Kohlstedt wystąpi w najbliższym czasie: Katowice.

Gdzie i kiedy urodził się Martin Kohlstedt?
Martin Kohlstedt to niemiecki kompozytor, producent muzyczny i pianista. Urodził się 24 stycznia 1988 roku w Breitenworbis.
Jak nazywa się pierwszy album Martina Kohlstedta i jakie krążki wydał do tej pory?
Pierwszy album Martina Kohlstedta ukazał się w 2012 roku i nosił nazwę "Tag". Później pojawiło się kilka innych krążków: "Nacht", "Nacht Reworks", "Strom", "Ströme", "Flur" oraz "Recurrents".
Jakimi utworami może się pochwalić Martin Kohlstedt?
Martin Kohlstedt ma na swoim koncie wiele znanych utworów, wśród których szczególną rolę odgrywają następujące kawałki: "PAN", "KSYCHA", "XEO" oraz "AMS".

Fani lubią też

Zobacz też