Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Maria Silva

Maria Silva

Maria SilvaSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
28 lat
data urodzenia:
19.12.1995
miejsce urodzenia:
Fortaleza, Brazylia
dyscyplina:
MMA
social media:

Opis

Maria Silva (Viuva Negra) to urodzona 19 grudnia 1995 roku w Fortalezie brazylijska zawodniczka MMA, rywalizująca w kategorii słomkowej.

Maria to zawodniczka młodego pokolenia z dużym doświadczeniem w oktagonie, która podnosi swoje umiejętności w klubie sportowym Dragon Kombat. Aktualnie związana z federacją KSW, chociaż ma za sobą pojedynki na galach:

  • Future FC,
  • AFL,
  • Contender Series,
  • czy też NFC.

Debiut Marii Silvy i pierwsze walki

Pierwsza zawodowa walka Marii Silvy miała miejsce pod koniec grudnia 2013 roku. Jej rywalką była niezbyt znana szerszej publiczności Carol Cariri, choć warto podkreślić to, że sama Maria dopiero wchodziła w poważny świat sportów walki. W związku z tym trudno było wyrokować, która z zawodniczek wyjdzie z klatki z podniesioną ręką. Jak się okazało była to Maria. Silva zapisała tym samym pierwsze zwycięstwo na swoim koncie sportsmenki.

Na kolejne starcie Marii przyszło czekać aż cztery lata. Na gali Aspera FC 53 w 2017 roku naprzeciwko niej stanęła Leidiane Marretinha. Maria świetnie przygotowała się do tego starcia i wygrała je jeszcze w 1. rundzie. Już po dwóch minutach pojedynku rywalka nie miała ochoty na kontynuowanie potyczki, a Maria mogła myśleć o następnej rywalce.

Kolejne potyczki w oktagonie

15 lipca 2017 roku Maria zmierzyła się z Alinny Moraes. Również ta zawodniczka nie znalazła skutecznego sposobu na pokonanie Marii, a Viuva Negra udowodniła obserwatorom, że lubi ofensywny styl walki i chętnie kończy pojedynki znacznie przed czasem. To właśnie sprawiało jej w tym sporcie największą satysfakcję. Po zakończeniu potyczki z Moraes na koncie Marii Silvy pojawiły się dwa kolejne zwycięstwa. Tym razem w pokonanym polu Brazylijka pozostawiła:

  • Gabriellę Fernandes,
  • Jainne Aguiar.

Miłośnicy sportów walki szybko spostrzegli, że Maria rośnie na wielką gwiazdę MMA i trudno będzie znaleźć dla niej przeciwniczkę, która byłaby w stanie ją pokonać, a co dopiero znokautować.

Na gali AFL 21 oponentką Marii Silvy była Daniela Jofre. Obserwatorzy przed tą potyczką wróżyli jedno – Maria wygra bez większych problemów. Tak też stało się w rzeczywistości, gdyż starcie zakończyło się w 1. rundzie. Do tej pory Maria nie zaznała goryczy porażki i trudno było przewidzieć, kiedy doświadczy tego po raz pierwszy.

Następne rywalki Marii były jednak nieco bardziej wymagające, dlatego na te pojedynki trzeba było się przygotować ze zdwojoną mocą. Maria odrobiła jednak zadanie i pokonała kolejno Kathryn Paprocki oraz Ewelinę Woźniak. Viuva Negra zbudowała ogromną pewność siebie, co wykorzystywała później w oktagonie i wywierała na swoich rywalkach narastającą presję.

Contender Series i podpisanie kontraktu z KSW

W końcu przyszła jednak pora na galę Contender Series 2022, która odbyła się 30 sierpnia 2022 roku. Rywalką Marii była doświadczona i znajdująca się w świetnej dyspozycji Victoria Dudakova. Nic dziwnego, że fani spodziewali się wyrównanego pojedynku. Tak też było w oktagonie, ale po decyzji sędziowskiej zwycięsko z tej potyczki wyszła Dudakova. Była to pierwsza porażka Marii w klatce.

Brazylijka wyciągnęła jednak z tego wnioski i już po kilku miesiącach podpisała kontrakt z federacją KSW. Debiutancka walka dla tej federacji została zorganizowana 22 kwietnia 2023 roku. Maria mierzyła się z Sofią Bagishvili. Starcie w pierwszej rundzie było dość intensywne, lecz do wyłonienia zwyciężczyni była potrzebna 2. runda, w której to Silva nie pozostawiła rywalce złudzeń i ponownie uniosła rękę w górze.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodziła się Maria Silva?
Maria Silva to brazylijska zawodniczka MMA, rywalizująca w kategorii słomkowej. Urodziła się 19 grudnia 1995 roku w Fortalezie.
Z jakimi federacjami i klubami sportowymi współpracuje Maria Silva?
Maria Silva współpracuje z klubem sportowym Dragon Kombat. Brazylijka aktualnie jest zawodniczką KSW, choć w przeszłości uczestniczyła w galach Contender Series, AFL, NFC czy też Future FC.
Jakim pseudonimem w oktagonie posługuje się Maria Silva?
Maria Silva jest znana pod pseudonimem Viuva Negra.
Z kim Maria Silva stoczyła pierwszą zawodową walkę w MMA?
Debiutancka zawodowa walka Marii Silvy w formule MMA odbyła się 13 grudnia 2013 roku. Przeciwniczką Marii była Carol Cariri, a Silva zapisała na swoim koncie pierwsze zawodowe zwycięstwo w sportach walki.

Fani lubią też

Zobacz też