Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Luke Hemmings

Luke Hemmings

Luke HemmingsSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
27 lat
data urodzenia:
16.07.1996
miejsce urodzenia:
Australia
dyscyplina:
Wokalista pop-rock i gitarzysta
social media:

Opis

Luke Hemmings (Luke Robert Hemmings) to urodzony 16 lipca 1996 roku australijski wokalista pop-rockowy (pop, rock alternatywny, pop punk i power pop) oraz gitarzysta. Artysta należy również do zespołu muzycznego 5 Seconds of Summer.

Wraz z Hemmingsem w 5SOS występują Calum Hood, Ashton Irwin i Michael Clifford. Australijczyk jest powiązany z wydawnictwami BMG, Sony Music Australia, Arista, Capitol Records, Hi or Hey czy też Interscope.

Własna twórczość

Jeśli chodzi o indywidualną twórczość australijskiego wokalisty i gitarzysty, na uwagę zasługuje na pewno jego debiutancki album studyjny z 2021 roku – „When Facing the Things We Turn Away From”, na którym znalazło się dwanaście utworów:

 • „Starting Line”,
 • „Motion”,
 • „Repeat”,
 • „Mum”,
 • „Slip Away”,
 • „Place In Me”,
 • „Saigon”,
 • „Diamonds”,
 • „Baby Blue”,
 • „Comedown”,
 • „Bloodline”,
 • „A Beautiful Dream”.

Album zebrał pozytywne notowania w Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii czy też Stanach Zjednoczonych. Warto podkreślić, że australijski twórca po dobrym odbiorze debiutanckiej płyty nie spoczął na laurach i rozpoczął intensywne prace nad powstaniem EP-ki o nazwie „Boy” (2024). W międzyczasie wydał też hitowy utwór „Shakes”.

Praca z zespołem 5 Seconds of Summer

Od 2011 roku Hemmings działa też w zespole 5 Seconds of Summer, z którym wydał już wiele cenionych krążków. Dotychczasowy dorobek australijskiego zespołu prezentuje się następująco:

 • „5 Seconds of Summer” (2014) – m.in. z utworami „Don’t Stop”, „Good Girls”, „She Looks So Perfect”, „Kiss Me Kiss Me” i „Amnesia”,
 • „Sounds Good Feels Good” (2015) – „She’s Kinda Hot”, „Jet Black Heart”, „Hey Everybody!”, „Invisible”, „Fly Away”,
 • „Youngblood” (2018) – „Want You Back”, „Lie To Me”, „Youngblood”, „Valentine”, „Better Man”, „More”,
 • „Calm” (2020) – „Teeth”, „Easier”, „Wildflower”, „Old Me”, „No Shame”, „Red Desert”, „High”,
 • „5SOS5” (2022) – „Complete Mess”, „Blender”, „Take My Hand”, „Me Myself & I”, „Bad Omens”, „Caramel”, „Best Friends”.

To jeszcze nie koniec, ponieważ doszło do tego kilka EP-ek: „Unplugged” (2012), „Somewhere New” (2012), „She Looks So Perfect” (2014) i „Spotify Singles” (2018) oraz trzy albumy koncertowe: „LiveSOS” (2014), „Meet You There Tour Live” (2018) i „The Feeling of Falling Upwards (Live From The Royal Albert Hall)” z roku 2023. Ich twórczość świetnie przyjęła m.in. na rynku francuskim, kanadyjskim, duńskim, belgijskim, holenderskim oraz irlandzkim.

Koncerty

Hemmings wraz z grupą 5 Seconds of Summer wystąpił już m.in. w Pradze, Las Vegas, Londynie, Manchesterze, Amsterdamie, Brukseli, Stuttgarcie, Dusseldorfie, Madrycie, Phoenix, Toronto, Nowym Jorku, Waszyngtonie, Nashville, Denver, Mediolanie, Hamburgu, Rotterdamie, Leeds, Birmingham, Liverpoolu, Cardiff, Dublinie czy też Wiedniu.

 

Fot. Materiały prasowe/Sony Music Polska

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.
Luke Hemmings: Mam serce chłopca, który po prostu chce wrócić do domu

30.05.2024

PopRock

Luke Hemmings: Mam serce chłopca, który po prostu chce wrócić do domu

FAQ

Gdzie i kiedy urodził się Luke Hemmings?
Luke Hemmings urodził się 16 lipca 1996 roku w Australii. To pop-rockowy wokalista oraz gitarzysta, który świetnie czuje się w gatunkach pop, rock alternatywny, punk pop oraz power pop.
Do jakiego zespołu muzycznego należy Luke Hemmings?
Luke Hemmings należy do zespołu 5 Seconds of Summer (od 2011 roku) i wydał z nim następujące albumy długogrające: „5 Seconds of Summer”, „Sounds Good Feels Good”, „Youngblood”, „Calm” oraz „5SOS5”. Doszło do tego kilka EP-ek i albumów koncertowych. Grupa koncertuje po całym świecie. Ich najpopularniejsze utwory to m.in.: „Youngblood”, „Teeth”, „She Looks So Perfect”, „Easier”, „Amnesia”, „She’s Kinda Hot” oraz „Me Myself & I”.
Jakim albumem studyjnym może się pochwalić Luke Hemmings?
Luke Hemmings wydał do tej pory jeden album studyjny – „When Facing the Things We Turn Away From”. Uczynił to w 2021 roku, współpracując z wydawnictwem Sony Music Australia. Nie oznacza to jednak, że na tym jego indywidualna twórczość się skończyła, gdyż po pewnym czasie rozpoczął intensywne prace nad powstaniem krążka „Boy” (2024).
Z jakich utworów znany jest Luke Hemmings?
Luke Hemmings to doświadczony australijski artysta, który jest znany głównie z takich utworów, jak: „Shakes”, „Starting Line”, „Saigon”, „Mum”, „Motion”, „Place In Me”, „Baby Blue”, „Bloodline”, „Slip Away” oraz „Diamonds”.

Fani lubią też

Zobacz też