Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Lindstrøm

Lindstrøm

LindstrømOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

"Kiedy byłem młodszy, występowałem różnych zespołach - graliśmy wszystko, nawet heavy metal i country" - tak wspomina swoje muzyczne początki Norweg Hans-Peter Lindstrøm. Jakiś czas później, po wysłuchaniu kompilacji z wytwórni Ninja Tune, kupił sampler i tak zaczęła się jego przygoda z muzyką elektroniczną.

Lindstrøm - informacje o artyście

Obecnie ten multiinstrumentalista, producent i DJ to jedna z największych gwiazd norweskiej sceny "space disco" i jeden z najbardziej utytułowanych artystów na scenie muzycznej w tym kraju.

Dziś artysta z Oslo ma na koncie 5 solowych albumów, jeden nagrany wspólnie z wokalistką Christabelle, a także kilka krążków skomponowanych z inną wielką gwiazdą z Norwegii - Prinsem Thomasem, jego najbliższym muzycznym współpracownikiem (ich ostatnia płyta ukazała się trzy lata temu). I choć Lindstrøm swój pierwszy singiel wydał w 2000 roku to na debiutancki album trzeba było poczekać 8 lat. Wtedy ukazała się płyta zatytułowana "Where You Go I Go Too". Znalazły się na niej...3 utwory, za to tytułowe nagranie liczyło aż 29 minut!

Lindstrøm tworzy wyłącznie przy użyciu instrumentów analogowych, nie przepada za komputerami, a w jego studiu stoją dziesiątki syntezatorów. I to właśnie część z nich zabierze na swój występ live na festiwalu Carbon Silesia. Tego nie można przegapić.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też