Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Lil Skies

Lil Skies

Lil SkiesOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Lil Skies dokładnie Kimetrius Foose to amerykański raper i autor tekstów. Urodził się w 1998 roku w Pensylwanii. Popularność zyskał dzięki piosence „Nowadays”, która doszła do 10 miejsca na amerykańskim Billboard Hot 100 i zdobyła ponad 100 milionów odtworzeń na YouTube.

W wieku czterech lat nagrał pierwszą piosenkę w studio. Miłość do muzyki została w nim zaszczepiona przez ojca Michaela Burtona Jr, który sam był raperem występującym pod pseudonimem Dark Skies. Artysta przejął po nim pseudonim  zmieniając słowo Dark na Lil. Po wypadku ojca w miejscu pracy w wieku jedenastu lat stworzył wraz z nim album Father-Son Talk mówiącym o czasie powracania do zdrowia.

Lil Skies muzyka

Lil Skies porzucił studia, aby w pełni oddać się karierze muzycznej. W styczniu 2017 roku wydał swój pierwszy mixtape „Alone”. Niedługo po tym podpisał kontrakt z wytwórnią Atlantic Records i w 2018 roku wydał pierwszy album, który zdobył 10 miejsce w zestawieniu Billboard Hot 100.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Lil Skies?
Lil Skies, a właściwie Kimetrius Foose urodził się 4 sierpnia 1998 roku w Pensylwanii. Jest amerykańskim artystą, tworzącym muzykę w gatunku trap.
Skąd pojawiła się inspiracja muzyką u Lil Skies?
Lil Skies, gdy miał 4 lata, napisał i nagrał w studiu swoją pierwszą piosenkę. Do tworzenia muzyki, został zainspirowany przez swojego ojca, który sam był raperem przedstawiającym się jako Dark Skies.
Jaki był pierwszy album wydany przez Lil Skies?
Pierwszym albumem, który został wydany przez Lil Skies był mixtape "Alone", który pojawił się w styczniu 2017 roku. Jakiś czas później podpisał konrakt z wytwórnią Atlantic Records.
Jaki jest ostani album wydany przez Lil Skies?
Ostatni album artysty został wydany 1 marca 2019 roku. Gościnnie wystąpiły w nim takie postacie jak Gucci Mane, Gunna oraz Landon Cube. Albym znalazł się na 5-tym miejscu listy Billboard 200.

Fani lubią też

Zobacz też