emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023

KSHMR

KSHMROpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

KSHMR, właściwie Niles Hollowell-Dhar, jest amerykańskim DJ-em, piosenkarzem i twórcą tekstów do utworów muzycznych. W 2016 r. zajął prestiżowe 23 miejsce w rankingu 100 najlepszych DJ-ów na świecie.

The Cataracs i początek kariery muzycznej

Niles Hollowell-Dhar urodził się 6 października 1988 r. w Berkeley, w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych. W 2003 r., w wieku zaledwie 15 lat, artysta wraz ze swoim kolegą z liceum, Davidem Singer-Vine stworzył duet hip hopowy o nazwie The Cataracs. 7 lipca 2006 r. wypuścili swój pierwszy album zatytułowany "Technohop Vol. 1", a dokładnie rok później, 7 lipca 2007 r. premierę miał drugi krążek "Technohop Vol. 2". Niles wraz z Davidem podjęli decyzję o całkowitym skupieniu się na muzyce, zrezygnowali ze studiów i przeprowadzili się do Los Angeles, gdzie ich kariera muzyczna nabrała tempa.

1 stycznia 2008 r. duet wypuścił swoją trzecią płytę, "The 13th Grade". Wraz z piosenkarką Dev nagrali piosenkę "2Nite" i wspólnie podpisali kontrakt z wytwórnią Indie-Pop, a następnie z Universal Records. Dzięki współpracy z Universal Records The Cataracsrozpoczęli współpracę z takimi artystami jak Far East Movement czy Glasses Malone. Dużą rozpoznawalność przyniósł im ponadto singiel "Club Love" oraz piosenka "Like a G6", która zajęła 1 miejsce w rankingu Billboard. W 2011 r. podjęli współpracę ze Snoop Doggiem przy utworze "Wet".

W sierpniu 2012 r. David Singer-Vine opuścił duet, natomiast Niles kontynuował tworzenie muzyki solo, dalej pod nazwą The Cataracs.

KSMHR

W 2014 r. Niles Hollowell-Dhar rozpoczął kolejny etap swojej kariery muzycznej, zaczynając tworzenie utworów electro house pod pseudonimem KSHMR. Rozgłos rozniosły mu takie kawałki jak "Karate" (przy współpracy z R3HAB) oraz "Burn" (wraz z DallasK). Jednak jego kariera solowa nabrała wyjątkowo szybkiego tempa dopiero po tym, gdy wraz Tiesto i Vassy wypuścili utwór zatytułowany "Secrets" i gdy wziął udział w festiwalu muzycznym Ultra Music Festival 2015.

13 maja 2016 r. KSHMR wypuścił swoją pierwszą EPkę zatytułowaną "The Lion Across the Field", a 23 lipca zagrał na głównej scenie na festiwalu Tomorrowland. Niedługo później zajął 23 miejsce w znanym rankingu DJ Mag’s Top 100 DJs.

W kolejnych latach KSHMR wypuścił wiele popularnych utworów, które zostało ciepło przyjęte przez fanów, takich jak "Kolkata", "Divination", "The Serpent", "Underwater", "House of Cards", "Neverland" oraz "Magic". Wystąpił również na festiwalach takich jak Tomorrowland oraz Ultra Music Festival.

19 marca 2021 r. KSHMR wydał swój debiutancki album studyjny zatytułowany "Harmonica Andromeda". 3 miesiące później premierę miała rozszerzona wersja albumu zawierająca aż 19 kawałków. Po premierze płyty artysta nawiązał współpracę i nagrał kilka kawałków z takimi artystami jak Zafrir, Alok, Dimitri Vegas & Like Mike, Divine oraz Lit Killah.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Co oznacza pseudonim KSHMR?
KSHMR, czyli artystyczny pseudonim muzyka, związany jest z jego hinduskimi korzeniami. Czując się związany z dziedzictwem kulturowym wybrał nazwę nawiązującą do indyjskiego stanu Jammu i Kashmir, skąd pochodzi jego ojciec, Kashmiri Pundit.
Z jakich utworów słynie artysta?
Do najpopularniejszych kawałków KSHMR należą m. in. "Secrets", "Karate", "Wildcard", "Bazaar", "Dharma", "Memories", "The Spook", "Bombay Dreams" oraz "Close Your Eyes".
Z kim współpracował KSHMR?
KSHMR nawiązał współpracę z wieloma znanymi osobami z branży muzycznej, w tym m. in. z takimi artystami jak: Tiesto, R3HAB, Marnik, Headhunterz, BASSJACKERS, BassKillers, B3nte, Lost Stories, Armaan Malik, Eric Nam i wielu innych.
Jak nazywa się najnowszy album studyjny autorstwa KSHMR?
Niles Hollowell-Dhar w czasie swojej kariery muzycznej wydał jeden solowy album studyjny, który zatytułowany został "Harmonica Andromeda". Zawiera 14 utworów takich jak "Mystical Beginning" oraz „I Will Be A Lion”. Jego premiera miała miejsce 19 marca 2021 r.
Skąd pochodzi KSHMR?
KSHMR urodził się w Berkeley, w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych. Jego matka jest amerykanką, natomiast ojciec emigrował do Stanów Zjednoczonych z Indii.

Fani lubią też

Zobacz też