emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Artysta Josh Butler

Josh Butler

Josh ButlerOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Josh Butler to brytyjski DJ, który sławy zapewnił sobie kawałkami takimi jak "Keep it Hot" (2021). Grający głównie muzykę house, został okrzyknięty jednym z największych odkryć brytyjskiej sceny muzycznej. 

Josh Butler i jego muzyczne początki

Od dzieciństwa mieszkający pomiędzy Anglią a Nową Zelandią Josh, nie zawsze miał wiele wspólnego z muzyką. Na dobre zaraził się nią jednak dopiero jako nastolatek. Wszystko za sprawą przeprowadzki na północ Nowej Zelandii, gdzie Josh Butler uczęszczał do szkoły średniej. I to o dziwo w miejscu, które było odcięte od muzyki elektronicznej. To właśnie jednak w Nowej Zelandii po raz pierwszy zagrał on na jednym z rave'ów zorganizowanych przez swoich znajomych. Co ciekawe, zanim to się stało już w wieku 14 lat, został on producentem muzycznym. Tworząc bity zafascynował się Drum n Bassem oraz housem. Po ukończeniu szkoły powrócił on natomiast do Wielkiej Brytanii, gdzie zapisał się na kurs technologii muzycznej.

Pierwsze duże sukcesy

Głośno o artyście zaczęło się robić dopiero w 2013 roku. Wszystko za sprawą remiksu piosenki "Got A Feeling", która przyniosła DJ-owi rozgłosu. Jak jednak sam wspomina w jednym z wywiadów "stawał się znany z tego brzmienia, ale chciał pójść w zupełnie przeciwnym kierunku”. Wkrótce potem zaskoczył więc wszystkich swoim undergroundowym i minimalistycznym remiksem piosenki "No Frills". Utwór ten przyniósł Joshowi większego rozgłosu. Kilka miesięcy po jego premierze, artysta zdobył bowiem wiele branżowych wyróżnień – w tym m.in. od Beatport i DJ Mag.

Występy w klubach na całym świecie

Równie owocne okazały się dla niego lata współpracy z wytwórniami takimi jak Madtech, Cajual, Roush,  Avotre, Noir i VIVa. To właśnie wtedy stworzył on remiksy kawałków Jorisa Voorna i Fatboy Slima, które zostały wielokrotnie nagrodzone. Dalsze sukcesy zmotywowały go również do wydania kilku EP-ek, w tym m.in.: "Rejected", "Defected", "Poker Flat", "Kaoz Theory" oraz "8Bit". Kwestią czasu było więc, aż Josh Butler obejmie rezydenturę na Ibizie oraz zacznie pojawiać się na festiwalach takich jak Glastonbury, Defected Croatia oraz Secret Garden Party. Wkrótce potem DJ zaczął grać również w Stanach Zjednoczonych i Australii.

Własna wytwórnia

W 2016 roku Josh doczekał się nareszcie otworzenia własnej wytwórni. Label pod nazwą ORIGINS RCRDS łączył gwiazdy muzyki house, takie jak Marshall Jeffersona i Robert Owens. W 2017 roku wytwórnia ta doczekała się natomiast drugiej nagrody Beatport, którą otrzymała za kawałek "Call You Back" z Bontanem. Do największych gwiazd tego labelu należy jednak Huxley.

Kolejne duże sukcesy muzyczne

Równie duże sukcesy Josh Butler odniósł w 2018 roku. Jednym z największych wyróżnień, jakich doznał, było jednak nazwanie go" jednym z największych talentów muzyki house w Wielkiej Brytanii” podczas audycji w kultowym już BBC Radio 1 Essential Mix. A wszystko za sprawą piosenki "Doesn't Work", która ukazała się latem 2018 roku na Ibizie. Rok wcześniej ukazała się natomiast jego seria setów Nocturnal Wonderland, które w 2018 roku zagrano na Miami Music Week oraz w trakcie cyklu Paradise w legendarnym, nowojorskim klubie Brooklyn Mirage. Następnie odbył on 5-tygodniową trasę koncertową po Ameryce Południowej, którą zakończył występami w Australii i Nowej Zelandii.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi Josh Butler?
Josh Butler jest Brytyjczykiem, aczkolwiek część życia spędził również w Nowej Zelandii, gdzie ukończył szkołę średnią.
Jaką muzykę gra Josh Butler?
DJ jest znany z muzyki techno, house i electro.
Jak nazywa się label Josha Butler?
Artysta w 2016 roku otworzył własną wytwórnię muzyczną, którą nazwał ORIGINS RCRDS,
Od kiedy Josh Butler zajmuje się muzyką?
Josh Butler jest DJ-em od 2002 roku. Muzyka jednak zajął się nieco wcześniej – od 14 roku życia był producentem.
Z kim nagrywa muzykę Josh Butler?
Artysta tworzy m.in. we współpracy z DJ-em Bontanem, który jest jego dobrym przyjacielem.

Fani lubią też

Zobacz też