Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Jazz Forum Machine

Jazz Forum Machine

Jazz Forum MachineOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Jazz Forum Machine tworzy grupa utalentowanych ludzi. W skład formacji wchodzą: Maciej Kądziela, Kasia Pietrzko, Jakub Mizeracki, Tomasz Chyła, Roman Chraniuk, Adam Zagórski i Kacper Smoliński. Muzycy do tej pory, na scenie ogólnopolskiej i zagranicznej, zdobyli liczne nagrody. Swoją muzyką zdążyli ugruntować sobie najwyższą pozycję. Utworami i występami trafiają nie tylko do serc słuchaczy, ale również i krytyków. Jazz Forum Machine to grupa, która potrafi zaskoczyć, a w jej skład wchodzą największe nowe talenty polskiego jazzu. 

Początki grupy

Jak to bywa w przypadku formacji, każdy z członków grupy przeszedł indywidualną drogę do miejsca, w którym zespół znajduje się obecnie. Najważniejszy jest jednak moment, w którym artyści spotkali się by stworzyć wspólnie coś wyjątkowego. W przypadku grupy Jazz Forum Machine miało to miejsce w 2019 roku w Jazz Forum Showcase powered by Szczecin Jazz. Każdy z muzyków był liderem własnego projektu. Nie są to jednak osoby z przypadku. Każdy z nich jest utalentowany, ma ugruntowaną pozycję na rynku muzycznym. Wśród nich są laureaci licznych nagród i zwycięscy konkursów. 

Na początku grupa nosiła nazwę Jazz Forum Talents i regularnie występowała na najważniejszych festiwalach jazzowych organizowanych w Polsce. Na uwagę zasługuje fakt, że w 2021 roku grupa zaprezentowała się  na koreańskim Jarasum Jazz Festival oraz Polish Jazz Festival in Tel Aviv w Izraelu.

Ważny krok w karierze grupy

Formacja nie osiadła na laurach. Na początku roku 2022 nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukazała się płyta live, z ich autorską muzyką. Była ona jednocześnie inauguracją wydawniczego cyklu JAZZ.PL. Jest to ogromne wyróżnienie, pokazuje również jak odbierana jest grupa przez osoby z muzycznego świata. 

Płyta jest zapisem koncertu i składa się z siedmiu utworów. Wszystkie są oczywiście autorstwa członków formacji. To co wyróżnia tę płytę to żywiołowe i pełne pasji wykonanie każdego utworu. Widać że Jazz Forum Machine składa się z samych artystycznych dusz.

Co wyróżnia Jazz Forum Machine?

Jest ich siedmioro, jednak nie ma wśród nich wyraźnego lidera. To się nie zdarzyło do tej pory ani w Polsce, ani na zagranicznej scenie. Ich siła polega na różnorodności. Każde z nich specjalizuje się w czymś innym, jest to siedem różnych światów muzycznych, które jakimś sposobem łączą się w spójną i przyjemną dla ucha całość. 

Zespół w swoje kompozycje wkłada ogromną ilość pasji. Ci utalentowani artyści stworzyli coś, co swój własny i niepowtarzalny styl. Młodzi artyści są nie tylko znakomitymi wykonawcami. Każdy z nich z powodzeniem komponuje przepiękną muzykę.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Co sprawia, że grupa jest tak wyjątkowa?
Siedem niezależnych, utalentowanych młodych ludzi, którzy wchodzą w skład formacji
Czego możemy spodziewać się po Jazz Forum Machine?
Tego, że grupa nie przestanie tworzyć i zaskakiwać. Dobór osobowości sprawił, że wszyscy wzajemnie się inspirują i motywują do dalszego działania.

Fani lubią też

Zobacz też