Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

Il Divo

Il DivoOpisWydarzeniaIl Divo - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Il Divo to światowej sławy międzynarodowe trio wokalne.

 

17 lat temu czterech wokalistów w zespół Il Divo połączył znany mistrz muzycznego managementu Simon Cowell. Stworzył on formację, której jeszcze nie było: Szwajcar Urs, Francuz Sebastien, Amerykanin David i Hiszpan Carlos szybko rozpromowali swój wyjątkowy styl classical crossover na całym świecie, a także stali się pierwszą grupą działającą w tym gatunku, której album zadebiutował na pierwszym miejscu w Billboard’s Top 200 chart.

 

19 grudnia 2021 roku niespodziewanie odszedł członek Il Divo - Carlos Marin.

Przeboje Il Divo 

Zespół doskonale porusza się w bardzo popularnym gatunku muzycznym zwanym classical crossover, znakomicie łącząc operę i muzykę klasyczną, i prezentując ją w nieco lżejszym wydaniu, dostępnym nie tylko dla koneserów! W ich repertuarze znajdują się także znane i popularne piosenki popowe, czy musicalowe w symfoniczno-operowych aranżacjach. Na ich koncertach można więc usłyszeć takie przeboje, jak: Hallelujah Leonarda Cohena, I Will Always Love You Whitney Houston, czy Time To Say Goodbye Sarah Brightman i Andrei Bocellego. Na scenie występowali wspólnie z Celine Dion i Barbrą Streisand. Z kolei Toni Braxton zaśpiewała z Il Divo podczas otwarcia i zakończenia mistrzostw świata w piłce nożnej w 2006 roku.

 

Zespół odnosił sukcesy na najważniejszych scenach świata, sprzedał ponad 30 milionów płyt, które pokryły się złotem i platyną w 33 krajach. 

Wydarzenia

Il Divo - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Il Divo?

Miejscowości, w których Il Divo wystąpi w najbliższym czasie: Gliwice, Warszawa.

Kiedy powstał zespół Il Divo?
Il Divo jest międzynarodową grupą wokalną, tworzącą muzykę w gatunku classical pop. Początki jej działalności przypadają na 2004 rok, grupa powstała w Wielkiej Brytanii.
Kto wchodzi w skład zespołu Il Divo?
Zespół składa się z czterech śpiewaków, hiszpańskiego barytona Carlos'a Marin'a, tenora Urs Toni Bühler'a, amerykańskiego tenora Davida Miller'a oraz francuksiego tenora Sébastien Izambard.
Z kim współpracował zespół Il Divo?
Zespół Il Divo współpracował z takimi artystami jak Céline Dion czy Barbarą Streisand. Wspólnie z Toni Braxton wykonali hymn "The Time of Our Live", który można było usłyszeć podczas mistrzostw świata w piłce nożnej 2006 roku.
Jak wyglądały początki zespołu Il Divo?
Pierwszy, debiutancki album zespołu Il Divo został nagrany w lutym 2004, w Szwecji. Swoją premierę miał 1 listopada 2004 rok tylko w 3 krajach. Wielkiej Brytanii, Norwegii oraz Irlandii. Już w pierwszym tygodniu ich album uzyskał status podwójnej platyny.
Jaki sukces odniósł zespół Il Divo?
W maju 2011 roku zespół został zaproszony na ceremonię "Classic Brit Awards", która odbywała się w Royal Albert Hall w Londynie. Zespół otrzymał nagrodę Artysty Dekady, sprzedając ponad 25 milionów kopii albumów w latach 2004-2011 na skalę światową.

Fani lubią też

Zobacz też