Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmaaudioriversun-festival

Hozier

Sprawdź wydarzenia
HozierSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
34 lata
data urodzenia:
17.03.1990
miejsce urodzenia:
Bray, Irlandia
dyscyplina:
Piosenkarz (rock, folk), multiinstrumentalista, kompozytor, gitarzysta i autor tekstów
social media:

Opis

Zapraszamy na koncert online Hoziera, który promuje akcję #stayathome, #zostańwdomu. Link do koncertu poniżej.

 

Hozier czyli Andrew Hozier-Byrne to irlandzki wokalista i autor tekstów. Urodził się w 1990 roku w nadmorskim miasteczku Bray. Rozpoczął studia muzyczne w Trinity College w Dublinie, ale szybko z nich zrezygnował. W latach 2009-2012 śpiewał w irlandzkim chórze Anúna.

 

Debiutancka płyta Hozier

Jego debiutancki album, zatytułowany „Hozier” pojawiła się we wrześniu 2014 roku. Odniósł on ogromny, międzynarodowy sukces, pokrywając się platyną w 8 krajach, w tym podwójną w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Na świecie sprzedał się w 3,5 miliona egzemplarzy. Trafił na 2. miejsce listy najpopularniejszych albumów w USA - Billboard 200. Znalazły się tam hity takie jak „Take Me to Church”,  „From Eden” czy „Sedated”. „Take Me to Church” muzycznie jest mieszanką bluesa, gospel, folku i soulu.

 

W warstwie tekstowej zaś jest jednak ważnym manifestem - opowiada o zakazanej przez kościół miłości homoseksualnej. Hozier napisał ją, chcąc sprzeciwić się instytucji kościoła katolickiego. Teledysk do piosenki ma ponad 250 milionów wyświetleń na kanale YouTube. „Take Me to Church” otrzymała tytuł piosenki roku od BBC Music Awards.

Koncert Hoziera w Polsce

Hozier w Polsce wystąpił w 2015 roku na Open'er Festival w Gdyni. W 2018 roku wydał EP-kę zatytułowaną „Nina Cried Power”. Na rok 2019 planowana jest kolejna płyta artysty - „Wasteland, Baby”. Promuje go piosenka „Movement”, która ma już ponad 7 milionów wyświetleń na YouTube.

 

Źródło zdjęcia artysty: Universal Music Polska.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też