Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Artysta Carnifex

Carnifex

CarnifexOpisWydarzeniaCarnifex - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Carnifex jest amerykańską grupą muzyczną, która wykonuje death metal z elementami deathcore’u. Zespół zadebiutował EP-ką „Love Lies in Ashes” i niedługo później wydanym albumem „Died In My Arms”, który idealnie trafił w okres rozkwitu deathcore’u. Carnifex razem z kapelami takimi jak Bring Me The Horizon, Suicide Silence czy Despised Icon rozwijali i popularyzowali wspomniany gatunek w USA i Europie. Grupa aktualnie należy do najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych artystów sceny deathcore.

Teksty zespołu Carnifex dotyczą mrocznych, negatywnych i ponurych tematów. Pierwszy z albumów grupy koncentrował się na wątkach złamanego serca i samookaleczania. Kolejne płyty odnosiły się do depresji, beznadziei, zdrady, gniewu i nienawiści. Wszystkie teksty pisane są z osobistej perspektywy. Wielbiciele zespołu mogą znaleźć w nich doświadczenia podobne do tych, które przeżyli. Grane przez Carnifex koncerty stają się okazją do utożsamienia z bolesną tematyką i uwolnienia negatywnych emocji przez wczucie się w ostrą, mocno brzmiącą muzykę. Zobacz uwielbiany zespół na żywo. Sprawdź, gdzie w najbliższym czasie wystąpi Carnifex – bilety na wydarzenia znajdziesz na naszej stronie.

Carnifex – koncerty

W czasie granych przez Carnifex koncertów atmosfera ekscytacji jest niemal namacalna. Utwory wykonywane na żywo brzmią dziko, zaciekle i oszałamiająco. Zespół intryguje też oprawą wizualną swoich występów. W każdym show widać wieloletnie doświadczenie, serce i pasję do tworzenia deathcore’u. Kapela pozostaje wierna swojemu oryginalnemu brzmieniu. Nie zmienia się wraz z trendami pojawiającymi się branży. Faworytami publiczności podczas organizowanych przez Carnifex koncertów pozostają m.in. utwory „Hatred and Slaughter” i „Slit Wrist Saviour”. Setlista zawsze zapewnia solidną dawkę mocnego brzmienia.

Wydarzenia

Carnifex - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Carnifex?

Miejscowości, w których Carnifex wystąpi w najbliższym czasie: Wrocław.

Jakie albumy wydał dotychczas zespół Carnifex?
Carnifex wydał dotąd albumy „Dead in My Arms”, „The Diseased and the Poisoned”, „Hell Chose Me”, „Until I Feel Nothing”, „Die Without Hope”, „Slow Death” i „Graveside Confessions”. Koncerty na żywo są jak sentymentalna podróż przez dyskografię zespołu połączona z prezentacją najnowszych utworów.
Jaką muzykę tworzy zespół Carnifex?
Carnifex gra deathcore – hybrydę gatunków death metal i metalcore. Inspiruje się grupami takimi jak Dying Fetus, Dark Funeral, Slayer, Cannibal Corpse, The Black Dahlia Murder, Immolation, Dååth, Dissection, In Flames i Carcass. Krytycy zauważają też rosnący wpływ black metalu na twórczość kapeli, począwszy od ich albumu „Until I Feel Nothing”.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu Carnifex?
Carnifex powstał w 2005 roku. Jego pierwszy skład tworzyli wokalista Scott Lewis, perkusista Shawn Cameron, gitarzysta Rick James oraz basista Kevin Vargas.

Fani lubią też

Zobacz też