Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Hanna Kochańska

Hanna Kochańska

Hanna KochańskaOpisWydarzeniaHanna Kochańska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Hanna Kochańska - polska aktorka, urodzona w 1976 roku w Olsztynie. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu ze specjalizacją pantomimiczno-ruchową. Znana dla widzów jako aktorka telewizyjna i serialowa. Swoją karierę telewizyjną zaczynała między innymi od seriali: Na dobre i na złe, M jak Miłość, Samo życie, Kasia i Tomek, Na Wspólnej. 

Hanna Kochańska - informacje o aktorce

Aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, producentka własnych przedstawień teatralnych, autorka scenariuszy i reżyser przedstawień teatralnych dla dzieci, trener twórczości dziecięcej i emisji głosu. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu ze specjalizacją pantomimiczno-ruchową. Obecnie współpracuje z warszawskimi teatrami: Syrena i Kamienica. Debiutowała rolą Panny Młodej w „Weselu” w reż. A. Hanuszkiewicza, natomiast na srebrnym ekranie „Balladą o Zakaczawiu” w reż. W. Krzystka. Sympatię małych widzów zdobyła grając w „Magicznym drzewie” A. Maleszki oraz w „Szatanie z siódmej klasy” K. Tarnasa. Jej sukces producencki to cykl bajek interaktywnych dla dzieci pt.: „Bajki – twórcze spotkania z wyobraźnią” w Teatrze Kamienica, które współtworzy z Jackiem Zawadą tworząc duet JaHa oraz spektakl dla dorosłych pt.: „PomroCność jasna” w reż. P. Nowaka.

 

 Natomiast sympatię małych widzów udało jej się zdobyć, gdy grała w filmie „Magiczne drzewo” w reżyserii A. Maleszki oraz w „Szatanie z siódmej klasy” w reżyserii K. Tarnasa. Jako producentka odniosła sukces dzięki cyklowi bajek interaktywnych dla dzieci pt.: ”Bajki – twórcze spotkania z wyobraźnią”, które grane były w Teatrze Kamienica. Aktorka bardzo lubi dla dzieci. Są one najbardziej wdzięczną publicznością. Prywatnie Hanna Kochańska jest mamą dwójki dzieci. Dużym sukcesem z udziałem Hanny Kochańskiej okazał się spektakl dla dorosłych pt.” PomroCność jasna” w reżyserii P. Nowaka.

Hanna Kochańska spektakle

W swojej dotychczasowej karierze występowała w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie (rok 1996), w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu (rok 1999), w Teatrze Polskim we Wrocławiu (rok 2001), w Teatrze Nowym w Warszawie (rok 2001), w Teatrze Polskim w Bydgoszczy (lata 2001-2003). Obecnie Hanna Kochańska na stałe współpracuje z dwoma warszawskimi teatrami: Teatr Syrena i Teatr Kamienica. Regularnie dostaje role w różnych spektaklach. 

 

 

 

 

Wydarzenia

Hanna Kochańska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Hanna Kochańska?

Miejscowości, w których Hanna Kochańska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn