Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Katarzyna Dondalska

Katarzyna Dondalska

 Katarzyna DondalskaSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce urodzenia:
Bydgoszcz
dyscyplina:
Śpiewaczka operowa (sopranistka)
social media:

Opis

Katarzyna Dondalska to urodzona w Bydgoszczy polska śpiewaczka operowa (sopranistka). Swój muzyczny warsztat rozwijała przede wszystkim w Polsce (Gdańsk) oraz Niemczech.

Kariera artystyczna

Warto wiedzieć, że Katarzyna Dondalska brała już udział w wielu różnych konkursach i spotkała na swojej artystycznej drodze międzynarodowe gwiazdy ze świata sztuki, teatru oraz opery. Bardzo ceni sobie twórczość Józefa Wieniawskiego czy też Ottona Mieczysława Żukowskiego.

Legendarna polska artystka występowała już na salach koncertowych zlokalizowanych w Nowym Jorku, Toronto, Calgary, Cagliari, Seul, Cardiff, Edmonton, Kopenhadze, Ottawie, Seattle, San Diego, Sztokholmie czy też Berlinie. W Polsce kojarzona m.in. z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie oraz Akademią Sztuki w Szczecinie i spektaklem „Słowik”. Jednocześnie nie można zapomnieć o jej niesamowitych występach w „Czarodziejskim flecie” czy też „Cyruliku sewilskim”.

Współpraca

Z Katarzyną Dondalską współpracowało już wiele różnych osób, w tym m.in. Kamila Kułakowska, Anna Simińska, Adam Kruszewski, Zbigniew Macias, Czesław Gałka, Robert Dymowski, Piotr Nowacki, Marta Radwańska, Joanna Puławska, Małgorzata Moniuch czy też Izabella Kłosińska.

Z uwagi na jej bogate doświadczenie sceniczne, ponadprzeciętny talent i niezwykłą osobowość, bardzo często współpracują z nią największe orkiestry i dyrygenci w Europie oraz na świecie (np. z Liverpoolu, Londynu, Linzu i Hanoweru).

Kategorie:śpiewaczki operowe

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kim tak właściwie jest Katarzyna Dondalska i gdzie się urodziła?
Katarzyna Dondalska to jedna z najbardziej znanych polskich śpiewaczek operowych (sopranistek), która urodziła się w Bydgoszczy. Co istotne, rozwijała swój talent w wielu miejscach – nie tylko w Polsce, ale też w Niemczech. Na swoim koncie ma występy praktycznie na całym świecie (Kanada, Stany Zjednoczone, Niemcy, Szwecja, Dania, Wielka Brytania, Włochy, Korea Południowa). Chętnie sięga po twórczość Ottona Mieczysława Żukowskiego i Józefa Wieniawskiego.
Z jakimi sztukami kojarzona jest Katarzyna Dondalska?
Katarzyna Dondalska jest kojarzona przede wszystkim z takimi sztukami, jak: „Słowik”, „Cyrulik sewilski” i „Czarodziejski flet”. Artystka występowała już m.in. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Powiązana również z Akademią Sztuki w Szczecinie.
Z kim współpracowała już Katarzyna Dondalska?
Katarzyna Dondalska współpracowała już m.in. z Kamilą Kułakowską, Joanną Puławską, Piotrem Nowackim, Izabellą Kłosińską, Anną Simińską, Zbigniewem Maciasem, Czesławem Gałką, Adamem Kruszewskim czy też Robertem Dymowskim.

Fani lubią też

Zobacz też