Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

Flexxy

FlexxyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Flexxy to polski raper, twórca tekstów oraz producent muzyczny z Warszawy, Znany głównie za sprawą Ekipy 2115, jest współpracownikiem innego polskiego rapera – Bedoesa. Stworzony przez nich skład wydał wspólnie pod koniec 2022 roku płytę. To jednak jeszcze nie wszystko, co warto o nim wiedzieć wiedzieć. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Kim jest Flexxy?

Flexxy to tak naprawdę pseudonim artystyczny, pod którym tworzy Maciek Balcerzak. Urodzony w 2000 roku w Bydgoszczy, od wielu lat mieszka w Warszawie, a od 2015 roku jest on członkiem Ekipy 2115, która pod koniec 2022 roku wydała swój pierwszy album zatytułowany "Rodzinny biznes". Co ciekawe, już w zaledwie 2 tygodnie po premierze krążka, album ten pokrył się dwukrotną platyną. Nic więc dziwnego, że Flexxy doczekał się już ponad miliona słuchaczy w serwisie Spotify.

Ekipa 2115

To nazwa grupy określanej również jako 2115 Gang, w której skład wchodzą Bedoes, Kuqe, Blacha oraz White. Wszyscy panowie byli członkami crew SBM. Ekipa została założona w 2015 roku i łączy ze sobą przyjaciół, których połączyła wspólna ławka pod blokiem oraz pasja. Nazwa ta została zainspirowana wydaną rok wcześniej przez Bedoesa i Lanka płytą "2114". Jak panowie sami twierdzą w wywiadach, grupa powstała w 2015 roku, a ponieważ wyprzedza wszystkich o 100 lat" – to właśnie tak musiał nazywać się stworzony rzez nich gang.

Płyta "Rodzinny biznes"

Po latach ciężkiej pracy, 16 grudnia 2022, roku ukazała się pierwsza wspólna płyta Ekipy 2155. Album "Rodzinny biznes" w ciągu 2 tygodni pokrył się platyną. W międzyczasie grupa wraz z Flexxy'm podróżowała po Stanach Zjednoczonych, skąd przez jakiś czas kręciła teledyski, m.in. w Los Angeles. Podobnie jak i sama podróż do Stanów, był one ukoronowaniem wieloletniej pracy chłopaków z Ekipy 2115.

Sama płyta okazała się równie wyjątkowa, co promujący ją materiał. Album zawiera bowiem aż 36 utworów, które zamieszczono na 2 płytach. Oprócz należących do składu Bedoesa, Kuqe, White, Blacha i Flexxy'ego na płycie pojawiły się także inne gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Wśród nich znalazły się m.in. Doda, Wersow, Taco Hemingway, Pezet, Szpaku, Alberto i Josef Bratan. Krążek otwiera kawałek "Rodzinny biznes", a oprócz wspólnych kawałków ekipy, zawiera także solowe skity White'a, Flexxy'ego, Kuge, Blachy oraz Bedoesa. Jednymi z najbardziej znanych utworów z tej płyty są m.in.: "Dresscode" z Taco Hemingway'em, "Bedoesiara" oraz "Na krańcu świata.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się Flexxy?
Prawdziwe imię i nazwisko artysty to Maciek Balcerzak.
Kiedy urodził się Flexxy?
Flexxy urodził się w 2000 roku w Bydgoszczy, ale od lat mieszka i tworzy w Warszawie.
Do jakiej ekipy należy Flexxy?
Artysta współtworzy Ekipę 2115 razem z artystami takimi jak Bedoes, Kuqe, Blacha i White.
Z kim nagrywa Flexxy?
Poza chłopakami z Ekipy 2155, Flexxy miał okazję nagrać kawałek również z gwiazdami takimi jak Doda i Wersow oraz polskimi raperami – w tym m.in. Taco Hemingway'em, Pezetem, Szpakimem, Josefem Bratan itd.

Fani lubią też

Zobacz też