Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Dziwna Wiosna

Organizator: Agora SA

O wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

NOWA DATA Koncert w Gomunicach zaplanowany na 3.02.2023 został przeniesiony na 28.04.2023.

Dziwna Wiosna wyruszy w pierwszą ogólnopolską trasę koncertową, promującą planowany na jesień drugi album zespołu. Dziwna Wiosna bilety na koncerty już w sprzedaży.

Dziwna Wiosna koncerty 2023

Jeszcze w tym miesiącu Dziwna Wiosna planuje wydanie pierwszego singla z nadchodzącego albumu, a latem zobaczymy zespół na największych festiwalach muzycznych w Polsce.

 

Wydany w 2021 roku album zespołu Dziwna Wiosna, pod zaskakującym tytułem Dziwna wiosna, podbił serca słuchaczy tak bardzo, że chcą ich usłyszeć i zobaczyć na własne oczy na każdym festiwalu. Świetne, piękne i brudne piosenki, znakomite, poetyckie teksty, szczerość i naturalność zawsze znajdą odbiorców o wrażliwych sercach. 

 

Takiej nuty dawno nie było w krajowym repertuarze, stąd tęsknota za nie-popem i nie-poprockiem, a czystym, czasem surowym brzmieniem z przejmującym przekazem. 

 

Gitarowe piłowanie, walenie w gary w parze z czasem wykrzyczanymi, czasem wyśpiewanymi emocjami to ich znak rozpoznawczy.

 

Dziwna Wiosna to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal (Brodka, Sister Wood i jeszcze pół Polski) i basista Wojtek Traczyk (Maria Peszek, Gaba Kulka i jeszcze sto pięćdziesiąt jazzowych składów, bo Wojtek najbardziej lubi jazz) zaczęli grać razem w 2018 roku jako Superhuman Like Brando. 

 

Nagrali jedną płytę, która była tak dobra, że nikt o niej nie usłyszał. Wiosną 2020 roku, kiedy pandemia zamknęła miliardy ludzi w domach i pogrzebała stary świat, postanowili zacząć od nowa. Tak powstała Dziwna Wiosna. 

 

Zaczęli od „Niepewności”, wydanej w sierpniu 2020 piosenki, która jest historią o miłości, z walącym się światem w tle. 

Potem był jeszcze niepokojący „Sen”, przebojowe „Stracone” i „Odejdź” i „Miłość bez końca”. Wszystkie te numery hulały w radiach jak szalone. 

 

W sierpniu 2021 zespół wydał swój debiutancki album, za który otrzymał nominację do Fryderyka. 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn