Dwa Sławy świętują 20 lat na scenie! Z okazji jubileuszu zagrają koncert "X20", który zabierze nas wehikułem czasu przez twórczość hip-hopowego duetu.
Dawid Podsiadło i Sobel we wspólnym projekcie. Nadchodzi druga edycja festiwalu ZORZA!
Pierwsze koncerty OBROTOWY TOUR 2026 już za nami! Dawid Podsiadło rozkochał chorzowską publiczność dwukrotnie, a to wszystko za sprawą emocjonalnego repertuaru, świetnego show i wyjątkowych gości specjalnych! Jednym z nich był Sobel, i jak się okazało, już wkrótce ten duet zjednoczy się… scenicznie i studyjnie! Co więcej, nadchodzi druga edycja festiwalu ZORZA wspierana przez T-Mobile! Oto, co wiemy.
10.06.2026
Martyna Kościelnik
Artykuł może zawierać autopromocję eBilet.pl
Festiwal ZORZA wspierana przez T-Mobile odbędzie się w 2027 roku! Co przygotował Dawid Podsiadło?
Emocje jeszcze nie opadły! Za nami chorzowskie występy w ramach OBROTOWY TOUR 2026. Koncertowa “inauguracja” Dawida Podsiadło odbyła się w rytmie hitów – zarówno tych dobrze znanych publiczności, jak i nowszych kawałków, zapowiadających nową płytę. Tłum ochoczo wyśpiewał flagowe utwory artysty, a całość dopełniły wyjątkowe efekty wizualne, zapewnione między innymi dzięki świecącym opaskom.
Spektakularne show zostało uświetnione dzięki występom gości specjalnych, których przywitały gorące brawa i okrzyki. Dawid Podsiadło przygotował solidny ukłon w stronę pierwszej edycji festiwalu ZORZA wspierana przez T-Mobile, ponieważ zaprosił na scenę Artura Rojka. Duet w zeszłym roku zjednoczył się w wyjątkowym projekcie, czego owocem stała się wspólna płyta. W Chorzowie postanowili wspólnie wyśpiewać utwory “Chłopcy” oraz “Długość dźwięku samotności”, a rozentuzjazmowany tłum wrócił pamięcią do pierwszej odsłony gorąco przyjętego festiwalu. Ponadto, ze sceny wybrzmiał “Yeti” – najnowszy singiel Artura Rojka, który właśnie trafił na streamingi.

To nie koniec! ZORZA wspierana przez T-Mobile pokazała swój długofalowy efekt, ponieważ Stadion Śląski opanował Krzyk Mody, finaliści programu dla nowych talentów FNOMN. Publiczność zachwycili również Kacperczyk i Kukon w utworze “MOJA WINA”.
Oprócz solidnej dozy sentymentów, nie zabrakło śmiałego kroku w stronę przyszłości! Gdy na scenę wkroczył Sobel, słuchacze nie kryli zachwytu. Jak się okazało, występ na OBROTOWY TOUR 2026 to zaledwie zalążek tego, co szykuje się w przyszłości! Duet oficjalnie potwierdził, że to pierwszy potwierdzony projekt na drugiej edycji festiwalu ZORZA wspierana przez T-Mobile, który będzie uświetniony zarówno dzięki wyjątkowym koncertom, jak i płycie!
Tak o współpracy wypowiedział się Dawid Podsiadło:
“Myślałem od paru lat, że jeśli mógłbym zrobić wspólny materiał z młodym pokoleniem, to że chciałbym go zrobić z Soblem. Jego muzykalność, pewność siebie, charyzma, oddanie muzyce mnie zachwyca, ujmuje i inspiruje, nie mogę doczekać się jak będziemy wykręcać razem bangery, którymi postaramy się szczodrze Was obrzucić, dziękuję Szymon, bawcie się razem z nami na ZORZA 2027”
Sobel nie pozostawał dłużny artyście i opowiedział o projekcie w następujący sposób:
“Cross ze mną to jeden z jego największych „wybryków” w karierze i jestem tym turbo zajarany. Nie wiem jakie są plany Dawida na przyszłość, ale chciałbym to połączenie wykorzystać w taki sposób, aby nikt nie był w stanie tego powtórzyć. Od lat kocham Dawida jako artystę i go obserwuję. Nie wiedziałem, kiedy dojdzie do takiego projektu, ale od lat myślałem w jaki sposób wykorzystam jego potencjał, aby stworzyć płytę na lata. Pamiętam, jak dotknęła mnie jego pierwsza wiadomość, którą napisał do mnie po albumie “W ZWIĄZKU Z MUZYKĄ”. To jedna z osób, które doskonale rozumieją, ile pracy trzeba włożyć, by stworzyć ponadczasowy album. Dawid, wybacz, że w taki sposób Ci to mówię, ale naprawdę bardzo dużo pracy przed nami.”
Zaskoczeni? Tak powinno być! W końcu festiwal ZORZA wspierana przez T-Mobile oferuje nieoczywiste połączenia dźwiękowe, a efekt tej pracy zachwyca solidne grono słuchaczy. Unikalny charakter projektów przyciąga festiwalowiczów, którzy nie mogą doczekać się, aż usłyszą owoc tej współpracy w wersji live. Dawid Podsiadło i Sobel oczarują fanów w każdy festiwalowy piątek. Potwierdzono, że na wydarzeniu pojawi się drugi gość w projekcie z Dawidem Podsiadło, a występy odbędą się w soboty. Na ten moment nie wiemy, kto nim będzie.

A skoro o tym wspominamy – mamy fantastyczne wieści! Wiemy, kiedy i gdzie odbędzie się druga edycja festiwalu ZORZA wspierana przez T-Mobile. Organizatorzy ogłosili daty oraz miasta, do których zawita przyszłoroczna odsłona wydarzenia:
- 04-05.06.2027 – KRAKÓW, Lotnisko Rakowice-Czyżyny
- 25-26.06.2027 – WROCŁAW, AWF Wrocław
- 16-17.07.2027 – POZNAŃ, Lotnisko Ławica
- 30-31.07.2027 – WARSZAWA, Lotnisko Bemowo (Warszawa-Babice)
- 13-14.08.2027 – GDAŃSK, Błonia Polsat Plus Arena Gdańsk
- 27-28.08.2027 – KATOWICE, Lotnisko Muchowiec
Premierowa edycja zgromadziła blisko 400 tysięcy uczestników w sześciu miastach w całej Polsce i była największym tego typu wydarzeniem w kraju.
Przedsprzedaż biletów na festiwal ZORZA wspierana przez T-Mobile ruszyła 7 czerwca na platformie eBilet. Warto zaznaczyć, że dostęp otrzymały osoby zapisane do biuletynu Dawida Podsiadło oraz uczestnicy festiwalu posiadający bilet z poprzedniej edycji. Pierwsza część przedsprzedaży potrwa do 30 czerwca lub wyczerpania puli. Druga pula dedykowana będzie użytkownikom Allegro Smart! Dostęp otwiera się 1 lipca o godzinie 12:00 i potrwa do 3 lipca lub do wyczerpania. Regularna sprzedaż biletów rozpocznie się jesienią.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł












