Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Artysta charlieonnafriday

charlieonnafriday

Sprawdź wydarzenia
charlieonnafridaySzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
21 lat
data urodzenia:
21.02.2003
miejsce urodzenia:
Seattle, Stany Zjednoczone
dyscyplina:
rap, hip-hop
social media:

Opis

Charlie Malone Finch (charlieonnafriday) to urodzony 21 lutego 2003 roku w Seattle amerykański raper, autor tekstów oraz piosenkarz. Artysta jest aktywny na scenie muzycznej od 2020 roku i współpracuje z wydawnictwem muzycznym Island Records.

Raper znany pod pseudonimem charlieonnafriday muzyką zaczął interesować się już w szkole. Początkowo były to oczywiście nieśmiałe próby stworzenia pierwszych utworów, lecz w szkole średniej jego kariera zaczęła nabierać intensywniejszych barw.

Muzyczne początki

W 2020 roku zaczęły pojawiać się jego debiutanckie numery, wśród których znalazły się choćby takie kawałki, jak:

 • „Gnarly”,
 • „Good Time”,
 • „Tonight”,
 • „Chilling”,
 • „Hello”.

Już wtedy Charlie zyskał sporą rozpoznawalność i otworzył się na współprace z innymi artystami. W tym samym roku wraz z J. Apollo stworzył utwór o nazwie „Friday”.

Debiutancki album studyjny

Amerykańska publiczność szybko pokochała Charliego i dała mu ogromny kredyt zaufania. Raper odwdzięczył się fanom z nawiązką, publikując w 2022 roku debiutancki album studyjny „ONNAFRIDAY” nakładem wytwórni Island Records. Krążek w Stanach Zjednoczonych okazał się wielkim hitem, a szczególnym uznaniem cieszyły się następujące numery:

 • „After Hours”,
 • „Fall Again”,
 • „Cheers”,
 • „Dolla Signs”,
 • „Colorado Boulder”.

Cała płyta składała się z ośmiu kawałków, a dwa z nich amerykański raper nagrał z innymi twórcami. Przy utworze „Misfit” pomagał mu Lil Keed, a w numerze „Colorado Boulder” pojawił się Kidd G. Później charlieonnafriday wydał jeszcze utwór o nazwie „Enough”.

Styl amerykańskiego rapera

Jeśli chodzi o styl rapera ze Stanów Zjednoczonych wypadałoby podkreślić to, że charlieonnafriday łączy ze klasyczny rap, nowatorski trap i granie dla czystej przyjemności. Raper wielokrotnie podkreślał, że czerpie dużą frajdę z tego co robi, żyje na co dzień pełnią życia i otwiera się na różne style muzyczne, w tym m.in. na muzykę country. Pozwala mu to rozwijać się jako artysta.

charlieonnafriday i rok 2023

Rok 2023 miał oznaczać dla rapera z Seattle nieco więcej odpoczynku, ale artysta postanowił nie próżnować i wykorzystać swój czas na amerykańskiej scenie muzycznej. Jego rosnąca popularność dotarła aż do Polski.

W 2023 roku raper wydał kilka kolejnych numerów, które wcale nie odstawały poziomem od tych poprzednich. Słuchacze mogli się zapoznać z takimi kawałkami, jak:

 • „That’s What I Get”,
 • „Same Friends”,
 • „I’m not Crazy”.

W twórczości rapera można znaleźć wiele nawiązań do jego osobistych refleksji oraz przeżyć. Charlie postanowił też wspomóc innego doświadczonego rapera z Seattle – Macklemore’a (Benjamin Hammond Haggerty). Wystąpił z nim w kawałku „I know”.

Dotychczasowe koncerty

Mimo bardzo młodego wieku charlieonnafriday zdążył już wystąpić w wielu popularnych miejscowościach na całym świecie. Raper wystąpił przede wszystkim w Dallas, Portland, San Francisco, Phoenix, Nowym Jorku, Houston, Nashville, Bostonie, Toronto, Detroit, Chicago, Columbus czy też Mediolanie.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak tak właściwie nazywa się raper o pseudonimie charlieonnafriday oraz gdzie i kiedy się urodził?
Charlieonnafriday to tak naprawdę Charlie Malone Finch, a więc amerykański raper, piosenkarz i autor tekstów, który urodził się 21 lutego 2003 roku w Seattle.
Z jakimi wydawnictwami muzycznymi i artystami współpracuje charlieonnafriday?
Charlieonnafriday współpracuje głównie z wydawnictwem muzycznym Island Records oraz kilkoma artystami, wśród których znajdują się m.in. Lil Keed, Kidd G, J. Apollo i Macklemore.
Jak nazywa się debiutancki album studyjny rapera o ksywce charlieonnafriday?
Debiutancki album studyjny rapera o ksywce charlieonnafriday nazywa się „ONNAFRIDAY” i został wydany w 2022 roku.
Jakie są najpopularniejsze kawałki amerykańskiego rapera charlieonnafriday?
Najbardziej znane numery rapera charlieonnafriday to z całą pewnością: „Fall Again”, „Cheers”, „Enough”, „Misfit”, „Colorado Boulder”, „After Hours” czy też „Chilling”.

Fani lubią też

Zobacz też