Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Artysta Black Foxxes

Black Foxxes

Black FoxxesSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Exeter, Anglia
dyscyplina:
Rock, indie rock, rock alternatywny
social media:

Opis

Black Foxxes to utworzony w 2013 roku w Exeter angielski zespół rockowy, specjalizujący się głównie w gatunkach indie rock oraz rock alternatywny. Angielska formacja współpracuje m.in. z wydawnictwem muzycznym Spinefarm Records.

W składzie rockowej kapeli znajduje się trzech utalentowanych artystów: Mark Holley (wokal oraz gitara), Finn McLean (perkusja) i Jack Barrett (gitara basowa). W przeszłości w Black Foxxes występowali też Tristan Jane, Anthony Thornton i Jack Henley.

Od czego się zaczęło?

Twórczość zespołu Black Foxxes w pierwszych latach jego istnienia nie była zbyt rozpoznawalna, chociaż już w 2014 roku artyści postanowili wydać na rynek EP-kę „Pines”. Dało im to „kopa” do ciężkiej pracy i większego zaangażowania, lecz na europejską popularność musieli sobie jeszcze zapracować.

Pierwszy album studyjny i kolejna EP-ka

O Black Foxxes stało się głośno głównie za sprawą debiutanckiego albumu studyjnego, który pojawił się w roku 2016. Artyści zatytułowali go „I’m Not Well”. Płyta okazała się wielkim sukcesem, uchodząc wśród wielbicieli muzyki rock za pełną życiowych doświadczeń, naturalną oraz autentyczną.

W tym samym roku muzycy z Black Foxxes wydali również kolejną EP-kę – „Headsick Sessions (Live)”. Te dwa krążki były dla nich wstępem do międzynarodowej kariery. Otrzymaną szansę angielscy artyści wykorzystali w stu procentach. Dowodem na to były dwie nominacje do prestiżowych nagród muzycznych w 2017 roku. Chodziło o:

 • Heavy Music Awards Best Breakthrough Band,
 • Heavy Music Awards Best Album Artwork.

Co prawda nie udało się wywalczyć głównego trofeum, ale popularność Black Foxxes wzrosła o co najmniej kilkadziesiąt procent.

Następne albumy i coraz większe zainteresowanie ze strony fanów

Z każdą kolejną płytą muzycy zbierali coraz to lepsze recenzje ze strony wymagających fanów i obserwatorów. Tak samo było w przypadku dwóch następnych albumów:

 • „Reiði” z 2018 roku,
 • „Black Foxxes” z 2020 roku.

Publiczność pokochała ich za muzyczną dojrzałość, swobodę w eksperymentowaniu i regularność w wydawaniu mocnych i zapadających w pamięć krążków.

Największe utwory angielskiego zespołu

Jeśli chodzi o największe utwory angielskiego zespołu indie rockowego wypada wspomnieć o kawałkach, które po pierwszym odsłuchaniu wywołują w słuchaczu ogromne emocje. Te numery to m.in.:

 • „Husk”,
 • „Whatever Lets You Cope”,
 • „River”,
 • „Oh, It had to be You”,
 • „Badlands”,
 • „The Diving Bell”,
 • „How We Rust”.

W 2013 roku trudno było się spodziewać, że formacja Black Foxxes zrobi tak duże zamieszanie na rockowym rynku muzycznym. Artyści spełnili jednak swoje marzenia, a teraz na ich koncertach pojawiają się tłumy.

Dotychczasowe koncerty

Angielski zespół można już było podziwiać w wielu europejskich miastach. Muzycy zagrali m.in. w Glasgow, Southampton, Brighton, Liverpoolu, Londynie, Reading czy też Pradze.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy powstał zespół Black Foxxes?
Zespół muzyczny Black Foxxes powstał w 2013 roku w Anglii. Artyści założyli formację w Exeter, tworząc muzykę z gatunku indie rock oraz rocka alternatywnego.
Kto znajduje się w składzie grupy Black Foxxes?
W aktualnym składzie rockowej grupy Black Foxxes znajdują się Mark Holley, Finn McLean oraz Jack Barrett.
Kiedy powstał debiutancki album studyjny zespołu Black Foxxes i jakie krążki artyści wydali do tej pory?
Pierwszy album studyjny Black Foxxes pojawił się w 2016 roku. Artyści nazwali go „I’m Not Well”. W ich zbiorach znajdują się też dwa inne albumy – „Reiði” i „Black Foxxes” oraz dwie EP-ki: „Pines” i „Headsick Sessions (Live)”.

Fani lubią też

Zobacz też