Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Artysta Bartosz Waga

Bartosz Waga

Bartosz WagaOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

3Bartosz Waga - polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Urodził się 12 sierpnia 1988 roku w Krakowie. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego na Wydziale Aktorskim - specjalność dramaturgia, którą ukończył w 2012 roku. 

Bartosz Waga - informacje o artyście

Bartosz Waga został przydzielony do mistrzowskiej klasy prof. Jana Peszki i prof. Jerzego Treli. Zadebiutował jeszcze w czasie studiów aktorskich w filmie Fabularnym zatytułowanym "Latający Cyprian" i w 2009 roku w spektaklu pt. "Beniowskiego  awantur dziwnych łańcuch złoty" wysnuty z poematu Juliusza Słowackiego, w reżyserii Józefa Opolskiego przy współpracy reżyserskiej z Anną Polony oraz Andrzejem Sewerynem w Filharmonii Krakowskiej. Spektakl ten został przygotowany na Festiwal Słowacki Dramaty Narodów. Bartosz Waga zdobył również tytuł Magistra Sztuki. Od dziecka aktor udzielał się aktorsko i wokalnie. 

Bartosz Waga zagrał w wielu telewizyjnych serialach m.in. "Barwy szczęścia", "Bod", "M jak miłość", "Przyjaciółki", "Leśniczówka" oraz innych. Na codzień współpracuje z Teatrem Dramatycznym m.st. Warszawy.

Bartosz Waga spektakle

  • 2009 - "Beniowskiego awantur dziwnych łańcuch złoty" Juliusz Słowacki, reż. Józef Opolski, współreżyseria Anna Polony i Andrzej Seweryn,
  • 2010 - "Bądź mi opoką, postać Jan, Barrie Keeffe, reż. Magdalena Miklasz,
  • 2010 - "Hamlet", postać Laertes, reż. Jan Peszek,
  • 2014 - "Król Edyp" Sofokles, postać jeden z chóru, reż. Jakub Krofta,
  • 2015 - "Szalbierz" György Spiró, postać Damse, reż. Máté Gábor,
  • 2017 - "Wojna moja miłość Dominik W. Rettinger, postać Carl, reż. Wojciech Nowak
  • 2021 - "Gąska", reż. Anna Turowiec

Bartosz Waga spektakle 2023

Bartosza Wagę mogliśmy zobaczyć w sztuce teatralnej rosyjskiego dramaturga Nikolaja Kolady pt. "Gąska" w reżyserii Anny Turowiec. Bartosz Waga uczył się gry aktorskiej od najzdolniejszych talentów sceny polskiej, którzy byli również jego dydaktykami w czasie studiów m.in  Anny Polony, Jerzego Treli, Tadeusza Huka, Andrzeja Seweryna, Jerzego Stuhra czy Jana Peszki. Aktor obdarzony jest niezwykłą osobowością sceniczną, wyjątkowym głosem radiowo-telewizyjnym oraz fantastycznym poczuciem humoru.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też