Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Artysta Anna Buczkowska

Anna Buczkowska

Anna BuczkowskaSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

zespół/zespoły aktualne:
Carrantuohill
dyscyplina:
piosenkarka folk
social media:

Opis

Brała udział w „The Voice of Poland” oraz wielu innych programach rozrywkowych. Na co dzień jest wokalistką rybnicko-żorskiego folkowego zespołu Carrantuohill. Grupa gra irlandzką muzykę, a Anna dopełnia go swoim śpiewem. 

Anna Buczkowska to polska wokalistka. Uczyła się w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Jest absolwentką klasy piosenki, w której ćwiczyła wokal estradowy. Studiowała także Wokalistykę Jazzową w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ale jej przygoda z muzyką zaczęła się o wiele wcześniej. Malutka Ania uwielbiała śpiewać. Jako dziecko wystąpiła w programie rozrywkowym „Od przedszkola do Opola”. W 2012 roku wystartowała w programie „Bitwa na głosy”, w którym trafiła do drużyny Ewy Farnej. A to dopiero początek!

Anna Buczkowska – „Must Be the Music”

W 2015 roku wzięła udział w programie „Must Be the Music”, w którym dotarła aż do półfinału. Odpadła przed wielkim finałem.

W programie zaśpiewała takie piosenki jak m.in.:

  • „One and Only”,
  • „A Song For You” (półfinał).

Anna Buczkowska – „The Voice of Poland”

Anna Buczkowska wzięła udział w 13. edycji programu „The Voice of Poland”. Podczas przesłuchań w ciemno zaśpiewała piosenkę „What’s up” 4 Non Blondes. Zaśpiewała tak dobrze, że odwróciły się wszystkie fotele. Trenerami w 13. edycji byli:

  • Tomson i Baron (którzy bardzo szybko zablokowali Justynę Steczkowską z walki o Anię Buczkowską),
  • Marek Piekarczyk,
  • Lanberry,
  • Justyna Steczkowska.

Młoda wokalistka postanowiła dołączyć do drużyny Lanberry. 

W programie Anna Buczkowska zaśpiewała:

  • „Śpij kochanie, śpij” (Kayah) podczas bitew (rywalizowała z Aleksandrą Król),
  • „Drivers License” (Olivia Rodrigo) podczas nokautów,
  • „Let It Be” (The Beatles) podczas live’ów,
  • „Wodymidaj” (Kwiat Jabłoni i Ralph Kaminski) podczas live’ów (po tym wykonaniu odpadła z programu, chociaż większość trenerów była zachwycona wykonaniem piosenki).

Na swoim Instagramie napisała, że jest bardzo wdzięczna za udział w programie. Była zachwycona swoją sukienką, fryzurą i makijażem. Cieszyła się, że swoją przygodę z „The Voice of Poland” zakończyła właśnie tą piosenką. Choć trenerzy byli zachwyceni jej występem, Lanberry nie zabrała jej do finału.

Anna Buczkowska – ciekawostki

Piosenkarka bardzo lubi podróżować. Była już m.in. w Paryżu, Stanach Zjednoczonych, Peru, Ekwadorze i wielu pięknych miejscach w Polsce. Jej wyprawy można zobaczyć na Instagramie, gdzie chętnie się nimi dzieli zarówno w relacjach, jak i postach. 

Z zespołem Carrantuohill zaśpiewała m.in. podczas koncertu „Silesia for Ukraine” w 2022 roku. Grupa gra na festiwalach folkowych na całym świecie. Na swoim koncie ma kilkanaście płyt, które pokryły się platyną i złotem. Wygrali Fryderyka w kategorii „Etno folk”. Oprócz działalności muzycznej, grupa tworzy akcję ekologiczno-artystyczną „Zielona Wyspa Śląsk”, w ramach której organizuje warsztaty ekologiczne, akcje sadzenia drzew i lasów oraz koncerty ze specjalnymi gośćmi.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy Anna Buczkowska brała udział w projektach innych gwiazd?
Tak, w 2010 roku Majka Jeżowska zaprosiła ją do współpracy. Tworzyła z Andrzejem Piasecznym akcję charytatywną na rzecz dzieci chorych na nowotwory. Razem nagrali piosenkę „Czarodzieje uśmiechu”. Dochód ze sprzedaży trafił do Fundacji Ronalda McDonalda.
Czy Ania Buczkowska gra w filmach i serialach?
Artystka zagrała tylko raz w filmie „Drzazgi” z 2008 roku. Wcieliła się w rolę dziewczyny na komisariacie.
Jakie są najchętniej słuchane piosenki zespołu Carrantuohill?
Najczęściej słuchane piosenki grupy to: „Gdy wrócę do Irlandii swej” (przeszło 130 tysięcy odsłuchań na Spotify), „Dziwnie tak” (ponad 65 tysięcy odsłuchań), „Modlitwa o miłość” (ponad 53 tysiące odsłuchań) oraz „Przez siedem oceanów” (ponad 37 tysięcy odsłuchań). Są to piosenki nagrane zanim Anna Buczkowska dołączyła do zespołu.
Jakie płyty nagrała Anna Buczkowska?
Z zespołem Carrantuohill nagrała m.in.: „Vintage” (2021 rok), „Zielona droga” (2017 rok) oraz „25” (2012 rok).

Fani lubią też

Zobacz też