Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters
Home Artysta Amy Macdonald

Amy Macdonald

Amy MacdonaldOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Amy Macdonald to młoda szkocka artystka sceny pop-rockowej. Jest wokalistką i autorką tekstów, specjalizującą się głównie w balladach. Przykład utworu z jej twórczości możemy wysłuchać na nagraniu poniżej.

 

Debiutancka płyta This Is The Life

Na całym świecie sprzedała ponad 9 milionów egzemplarzy płyt! W Polsce jest znana przede wszystkim z przeboju „This Is The Life”, który wydała mając zaledwie 18 lat. Singiel znalazł się na jej debiutanckiej płycie o tym samym tytule. Dzięki płycie Amy Macdonald zyskała sławę, a jej kariera nabrała tempa. Krążek zdobył bardzo dobre recenzje i sprzedał się w nakładzie ponad 2 milionów egzemplarzy w Europie.

 

Ten hit to tylko jeden z jej sukcesów – na koncie ma m.in. pokonanie Adele, Duffy i Gabrielli Climi w rywalizacji o niemiecką nagrodę Echo Awards dla najlepszego debiutanta, tytuł najlepszego debiutu od czasów Amy Winehouse czy pierwsze miejsce singla „This Is The Life” w dziesięciu krajach. Jest ukochaną artystką w swoim kraju. Kilka lat temu została wręcz wybrana Osobowością Roku w Szkocji!

Płyta Amy Macdonald Under Stars

Płyta Amy Macdonald "Under Stars" ukazała się się 17 lutego 2017, po pięciu latach oczekiwania jej fanów. Szkocka wokalistka sama przyznaje, że praca nad materiałem zajęła rekordowo dużo czasu, ale te dwa i pół roku prac pozwalają jej czuć się wyjątkowo dumną z czwartej płyty. 

 

 

Źródło zdjęcia: Universal Music Polska

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też