Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Alizee

AlizeeOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Alizée Jacotey to francuska wokalistka i tancerka. Urodziła się w 1984 roku w Ajaccio na Korsyce. W swoim rodzinnym mieście uczyła się tańca i gry aktorskiej. W 1999 roku zwyciężyła w telewizyjnym talent show „Graines de Star”. Początkowo chciała występować jako tancerka, ale okazało się, że kategoria ta była zarezerwowana wyłącznie dla grup. Dlatego też zapisała się do kategorii wokalnej, wykonując piosenkę „Waiting for Tonight” Jennifer Lopez.

 

Wygrana Alizée w programie przykuła uwagę twórców piosenek: Mylène Farmer i Laurenta Boutonnata, którzy szukali młodych i świeżych głosów do swojego projektu. Wyprodukowali jej debiutancki album pod tytułem „Gourmandises”, który ukazał się w marcu 2001 roku. Pokrył się podwójną platyną we Francji oraz platyną w Belgii i Szwajcarii. Pochodzi z niego międzynarodowy hit „Moi... Lolita”, który trafił na pierwsze miejsce list przebojów między innymi w Polsce, Rosji czy Hiszpanii.

 

Druga płyta artystki – „Mes Courants Électriques” z 2003 roku również odniosła sukces, choć już nie tak spektakularny, jak poprzednie wydawnictwo. Trzeci krążek – „Psychédélices” ukazał się w listopadzie 2007 roku i był pierwszym powstałym bez wsparcia byłych mentorów. Pokrył się złotem we Francji, Rosji i Meksyku. Łącznie Alizée wydała 6 płyt, ostatnią - „Blonde” w marcu 2014 roku. Wydawnictwo zebrało wiele negatywnych recenzji i nie cieszyło się zbytnią popularnością.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też