Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Alice Merton

Alice Merton

Alice MertonOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Alice Merton to piosenkarka, która zajmuje się również komponowaniem oraz pisaniem tekstów piosenek. Posiada niemiecko – irlandzkie korzenie, natomiast mieszkała już we Frankfurcie, w Connecticut, Oakville, Monachium, Nowym Jorku, Londynie czy Berlinie. Najpierw wynikało to ze specyfiki pracy jej ojca, następnie z decyzji związanych między innymi z działalnością mającą na celu rozpoczęcie kariery muzycznej. Już w wieku trzynastu lat Merton uczyła się gry na pianinie oraz śpiewu, a uczęszczając do liceum napisała swoją pierwszą, autorską piosenkę. Kolejnym krokiem stało się rozpoczęcie studiów w Popakademie Baden – Wurttemberg w Mannheim, które z sukcesem ukończyła w 2013 roku uzyskując tym samym stopień akademicki, którym jest licencjat. To właśnie tam poznała osoby, z którymi następnie założyła zespół.

Początki muzycznej kariery

Zainteresowanie branży zdobyła, gdy wydano album formacji Fahrenhaidt pod tytułem "The Book of Nature”, w którego tworzeniu uczestniczyła. Na krążku znalazły się napisane i wykonane przez nią utwory, które przypadły do gustu szerokiemu gronu. To był początek sukcesów. Rok później, w Hamburgu, wyróżniono ją poprzez wręczenie nagrody dla utalentowanej debiutantki w kategorii Popu akustycznego. Nawiązała współpracę z menedżerem i razem z nim założyła wytwórnię muzyczną o nazwie Paper Plane Records International. Umożliwiło jej to wydanie piosenki "No Roots”, która przyniosła jej ogólnoświatową rozpoznawalność i szybko znalazła się na szczytach list przebojów w wielu krajach. To utwór mocno inspirowany trybem życia artystki obfitującym w liczne podróże, o wymownych wersach i żywej, energicznej melodii. Zdobył pierwsze miejsce na listach Hype Machine i Spotify Global Viral 50 charts, znalazł się również na ścieżce dźwiękowej serialu "The Blacklist" i w reklamie Vodafone Germany. Wkrótce po tym fani mogli już cieszyć się EP-ką piosenkarki nazwaną tak samo, jak jej pierwszy singiel. Oprócz niego znalazły się na niej również takie pozycje, jak:

 

 • "Jealousy"
 • "Hit The Ground Running"
 • "Lie To My Face"

Hit The Ground Running” został drugim singlem, który ujrzał światło dzienne gdy Merton zaczęła już współpracować z następną wytwórnią muzyczną – amerykańską Mom + Pop Music. Kolejny utwór, premierowy "Why So Serious” opublikowany w 2018 roku był zwiastunem jej pierwszego długogrającego albumu "Mint”, który trafił na sklepowe półki 18 stycznia 2019 r. Jego tracklista prezentuje się następująco:

 

 • "Learn to Live"
 • "2 Kids"
 • "No Roots"
 • "Funny Business"
 • "Homesick"
 • "Lash Out"
 • "Speak Your Mind"
 • "I Don’t Hold a Grudge"
 • "Honeymoon Heartbreak"
 • "Trouble in Paradise"
 • "Why So Serious"

Co ciekawe, kilka miesięcy później krążek doczekał się reedycji – umieszczono na nim cztery dodatkowe utwory. To propozycja z pogranicza muzyki popularnej, rocka i elementów dance – popu. Spotkał się z pozytywnym odbiorem zwłaszcza w takich państwach, jak: Austria, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Szkocja i Stany Zjednoczone.

Powiększająca się dyskografia i kolejne sukcesy artystyczne

Artystka promowała swoją płytę podczas trasy koncertowej, która odbyła się w Niemczech, Czechach, Austrii oraz w Danii. Nie zabrakło też występów w USA, na Węgrzech i we Francji. Warto podkreślić, że zanim wyruszyła w swoje własne tournee, rozgrzewała publiczność jako support Bosse – słynnego rockowego piosenkarza. Rok 2021 to początek promowania nadchodzącego albumu "S.I.D.E.S”, którego premierę zaplanowano na 2022 r. Kariera Merton dynamicznie się rozwija - Wspólnie z Tomem Odellem nagrała utwór "Half As Good As You”, a z zespołem Awolnation – "The Best”. Wystąpiła również w programie telewizyjnym The Voice of Germany jako trenerka, a prowadzona przez nią uczestniczka, Claudia Emmanuela Santoso, zwyciężyła. Kobieta nie ukrywa, że jej największymi inspiracjami są własne przeżycia, a zwłaszcza lata nastoletnie.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Alice Merton: Krzysztof Zalewski, Smolik/Kev Fox, Karaś/Rogucki, Natalia Przybysz, Daria Zawiałow, Mrozu,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakiego jest wzrostu?
Ma 164 cm wzrostu.
Ile ma lat?
Ma 28 lat.
Gdzie się urodziła?
We Frankfurcie, w Niemczech.
Kto pomaga jej w tworzeniu muzyki?
Alice Merton współpracuje z takimi producentami i twórcami, jak: John Hill, Nicolas Rebscher, Dave Bassett, Michelle Leonard i Tobias Kuhn.
Jak można opisać jej muzyczny dorobek?
To mieszanka w skład której wchodzą: pop rock, dance, pop, rock alternatywny.
Gdzie aktualnie mieszka?
W Londynie.
Jaką najciekawszą nagrodę otrzymała?
W 2018 roku Merton została wyróżniona nagrodą European Order Breakers Award przeznaczoną dla artystów, którzy odnieśli międzynarodowy sukces ze swoim debiutanckim albumem.
Dlaczego szkoła wyższa, do której uczęszczała jest wyjątkowa?
Popakademie Baden – Wurttemberg, gdzie uczyła się Alice Merton to pierwsza publiczna szkoła wyższa w Niemczech oferująca możliwość edukacji z zakresu muzyki popularnej i biznesu w branży muzycznej.
Czy Merton tworzy tylko muzykę?
Artystka opublikowała również film dokumentalny ukazujący proces powstawania jej pierwszego długogrającego albumu pod tytułem "Mint”.

Fani lubią też

Zobacz też