Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma

Aitch

Sprawdź wydarzenia
AitchOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Rap to dynamicznie rozwijający się gatunek muzyczny. Jedną z najciekawszych postaci na brytyjskiej scenie muzycznej, która specjalizuje się w tym zakresie, jest Aitch. Jego renoma oraz popularność rosną w niesamowitym tempie, a raper ten jest uznawany za jedną z najciekawszych osób na europejskiej scenie hip-hopu. Co warto o nim wiedzieć i skąd wzięła się jego popularność. 

Aitch - kim jest i jaką muzykę gra?

Aitch to młody chłopak, który od dziecka był zakochany w rapie. Już jako młodzieniec próbował pisać pierwsze teksty i szukał patentu na zrobienie kariery muzyka. Pierwsze kroki Aitcha w Internecie były związane z posiadaniem kanału na YouTube. Publikował on tam swoje freestylowe utwory i choć kanał nie odniósł początkowo olbrzymiego sukcesu, to był pierwszym krokiem w karierze Brytyjczyka. Z biegiem lat Aitch coraz mocniej interesował się muzyką i dokładał wszelkich starań, aby spełnić swoje wielkie marzenia. W końcu, w 2017 roku, artysta wydał "On Your Marks" i zaczął stawać się coraz popularniejszy w hip-hopowym świecie. Jego debiutancki album "Close Home" stał się jednym z najchętniej sprzedawanych albumów w Wielkiej Brytanii i w mgnieniu oka odniósł niesamowity sukces. Z czasem artysta zaczął cieszyć się renomą nie tylko na Wyspach, ale również na całym Starym Kontynencie. W swoich utworach Aitch stawia przede wszystkim na emocje. Jego utwory nierzadko są wulgarne i agresywne, jednak - jak podkreśla sam artysta - taki jest po prostu jego styl. 

Z jakich piosenek znany jest Aitch?

Pierwsze poważne sukcesy raper zaczął odnosić w 2018 roku. Wówczas wydał piosenkę "Daily Duppy", która zapoczątkowała jego niesamowitą popularność. Chwilę później opublikowano "Straight Rhymez" i od tego momentu kariera rapera weszła na zupełnie nowy poziom. "Straight Rhymez" odsłuchano na YouTube ponad 27 milionów razy, a piosenka ta stała się jednym z największych hitów 2018 roku. Jej agresywny styl przypadł do gustu niemal wszystkim osobom, które lubią ostry hip-hop i jazdę bez trzymanki. Po olbrzymim sukcesie Aitchowi nie uderzyła jednak do głowy woda sodowa. Raper nadal się rozwijał, wydając takie utwory jak "Tase (Make It Shake)", "Buss Down" czy "Rain". Jedyną piosenką wydaną przez rapera w 2023 roku jest "Round 2". Artysta zapowiada jednak, że wkrótce nadchodzi z wieloma hitami i nowym albumem. Jak sam twierdzi, ma on mocno wskazywać na jego przywiązanie do lokalnej ojczyzny, jaką jest Manchester. 

Z kim współpracował Aitch?

Pomimo że Aitch jest bardzo młodym raperem i wszystko, co najlepsze, dopiero przed nim, to już teraz ma na koncie kolaboracje z wieloma gwiazdami światowego formatu. Największym dokonaniem w jego karierze jest bezapelacyjnie współpraca z Edem Sheeranem. Legendarny piosenkarz namaścił Aitcha na przyszłą gwiazdę hip-hopu, sugerując, że takie talenty jak on zdarzają się bardzo rzadko. Pozytywne relacje wiążą Aitcha także ze Stormzym czy AJ Traceyem. Podczas wydawania piosenki "Psycho" Aitch nawiązał bardzo bliską znajomość z Anne-Marie. Wraz ze znaną piosenkarką Aitch planuje jeszcze nagrać niejeden numer. We wcześniejszych latach Aitch bardzo chętnie współpracował także z Lil Pumpem, uchodzącym za jednego z najbardziej niesfornych raperów XXI wieku. Aitch nagrał z nim piosenkę "Goyard Batman", która w mgnieniu oka została doceniona przez miłośników nowoczesnego rapu. 

Jakie nagrody otrzymał Aitch?

Dynamicznie rozwijająca się kariera Aitcha sprawiła, że młody artysta już teraz ma na swoim koncie kilka prestiżowych statuetek. Pierwsze spore wyróżnienie otrzymał w 2020 roku, kiedy to został nominowany do nagrody Brit Award za najlepszy debiut na brytyjskiej scenie. Nagroda ta była podyktowana przede wszystkim albumem "Polaris". Aitch dwukrotnie był także nominowany do nagrody za najlepszy brytyjski singiel - zarówno w 2021, jak i 2023 roku nie udało mu się jednak wygrać. Niemniej jednak wyróżnienie Aitcha w gronie tak znakomitych twórców było olbrzymim wyróżnieniem i potwierdzeniem, że jego kariera zmierza w naprawdę dobrym kierunku. 

Źródło zdjęcia: FEST Festival

Kategorie:hip hop i rap

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się Aitch?
Aitch to tak naprawdę Harrison James Armstrong.
W którym roku urodził się Aitch?
Młody raper przyszedł na świat w 1999 roku.
Z jaką wytwórnią najmocniej jest związany brytyjski raper?
Aitcha szczególnie mocne relacje wiążą z Northern Quarterz.
W jakiej dzielnicy urodził się Aitch?
Aitch urodził się w Moston, w Manchesterze.
Czym na co dzień interesuje się Aitch?
Młody raper słynie z bardzo dużego zamiłowania do mody.

Fani lubią też

Zobacz też