Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters

Bladee

BladeeOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Bladee to pochodzący ze Szwecji piosenkarz, raper i producent muzyczny. Należy do kolektywu Drain Gang. Jego utwory zdobywają miliony wyświetleń w popularnych serwisach streamingowych, a sam jest często zapraszany na festiwale muzyczne.

Historia Bladee

Bladee, a właściwie Benjamin Reichwald, bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, urodził się w 1994 roku w Szwecji. Jego przygoda z muzyką rozpoczęła się już w wieku 13 lat. To właśnie wtedy razem z kolegami z klasy stworzył zespół punkowy, w których stawiał swoje pierwsze kroki jako muzyk. Wśród znajomych z bandu był Zak Agrogundade. Jest on obecnie znany jako Ecco2K i często tworzy z samym Bladee.

Swoje pierwsze utwory muzyczne Bladee zaczął wydawać już w wieku 17 lat, czyli w 2011 roku. Przyjął wówczas pseudonim Ken Burns. Dużo większą popularność zdobył nieco później, a mianowicie po utworzeniu kolektywu Gravity Boys, z którego jest znany do dzisiaj. Zrobił to razem z innym raperem - Yung Leanem. Poznał go przez swojego brata.

Dzięki popularności, jaką zyskały pierwsze nagrania Bladee'a, artysta w końcu wydał swój pierwszy album studyjny. Był to "Eversince" z 2016 roku. Choć zdobył mieszane recenzje, to został bardzo mocno doceniony przez środowisko undergoundowe. Z czasem sam Bladee zaczął zdobywać międzynarodową popularność. W końcu został zaproszony do współpracy z samym Skrillexem, co zaowocowało utworem "Real Spring" w 2023 roku.

Poza działalnością muzyczną Bladee angażuje się także w branżę modową. Brał udział w pokazach mody w Paryżu, a w końcu wypuścił kapsułkową kolekcję Drain Gang we współpracy z marką GANT. Organizuje także wystawy sztuki. Jego kolekcja obrazów "Real Spring9" pojawiła się w Residence Gallery w Londynie.

Bladee – dorobek muzyczny

Bladee ma na swoim koncie pokaźną dyskografię. Wdał aż osiem albumów studyjnych. Debiutancki krążek pojawił się w 2016 roku i został zatytułowany "Eversince". Kolejne powstawały w 2018 roku ("Red Light"), w 2020 roku ("Exter", "333" i "Good Luck"), 2021 roku ("The Fool") i 2022 roku ("Crest"). Ostatni album to również nagrania z 2022 roku. Zostały umieszczone na płycie "Spiderr".

To jednak wciąż nie koniec, ponieważ na początku 2023 roku Bladee ogłosił swój kolejny album studyjny. Dołączy on do długiej listy osiągnięć artysty, na której znajduje się także pięć EP-ek, kilkanaście singli i kilka projektów tworzonych w kolaboracji. Najpopularniejsze z nich osiągają miliony wyświetleń w popularnych serwisach streamingowych (utwór "Ceremony" - ponad 2 miliony odtworzeń na YouTube, "Obedient" - ponad 6 milionów, "Be Nice To Me" - ponad 7 milionów).

Najpopularniejsze występy Bladee

Bladee koncertuje nie tylko w Europie, ale także na innych kontynentach. Szczególnie często pojawia się w Ameryce Południowej. Jest również chętnie zapraszany na festiwale muzyczne. Do tej pory można było go posłuchać m.in. na takich wydarzeniach jak Primavera Sound w Stanach Zjednoczonych, Melt Festival w Niemczech, Leeds Festival w Wielkiej Brytanii, Creepy Teepee w Czechach czy WOO HAH! w Holandii.

Z kim współpracował Bladee?

Bladee ma na swoim koncie współprace z wieloma cenionymi nazwiskami z branży muzycznej. Do tej pory mogliśmy usłyszeć efekty jego kolaboracji z takimi artystami jak:

  • Thaiboy Digital, Ecco2K, Yung Lean, Whitearmor, Yung Sherman - we współpracy artystów powstał projekt "GTBSG Compilation",
  • Skirllex - we współpracy artystów powstał utwór "Ceremony" czy "Real Spring",
  • Mechatok - we współpracy artystów powstał utwór "Drama",
  • Wondha Mountain - we współpracy artystów powstał utwór "Nothingg",
  • Uli K - we współpracy artystów powstał utwór "That Thing You Do",
  • Hannah Diamond - we współpracy artystów powstał utwór "Love Goes On".

Źródło zdjęcia: FEST Festival

Kategorie:hip hop i rap

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też