Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Zamek na Skale

Zamek na Skale

Trzebieszowice, Trzebieszowice 151
Zamek na SkaleOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Zamek na Skale w Trzebieszowicach to doskonale zachowana i służąca po dziś dzień renesansowa rezydencja, wzniesiona w XVI wieku przez rodzinę von Reichenbachów. Obecnie znajdują się w niej hotel, SPA oraz restauracja. Goście odwiedzający Zamek na Skale mogą korzystać z usług hotelowo-gastronomicznych oraz uczestniczyć w imprezach turystycznych pt. „Zwiedzanie Zamku na Skale”, w czasie których poznają historię rezydencji oraz na własne oczy zobaczą znakomicie zachowane elementy architektury i wystroju wnętrza, zmieniające się na przestrzeni kolejnych epok od XVI wieku aż do dzisiaj.

Zamek na Skale w Trzebieszowicach – wydarzenia

Na Zamku na Skale w Trzebieszowicach odbywa się wydarzenie turystyczne o nazwie „Zwiedzanie Zamku na Skale”. Jego uczestnicy mają okazję podziwiania na własne oczy odrestaurowanych zabytków tamtejszej architektury, która nosi w sobie ślady i wpływy każdej kolejnej epoki, jaka nastawała od czasu wybudowania zamku w XVI wieku. Najpiękniejsze zabytki w zamku, które można zobaczyć w czasie wydarzenia, to m.in.:

  • jednoprzestrzenna klatka schodowa zdobiona drewnianą boazerią;
  • sala zdobiona rokokowymi sztukateriami;
  • saloniki w stylu secesyjnym;
  • płaskorzeźby autorstwa legendarnego czeskiego artysty Alfonsa Muchy.

Jesteś zainteresowany „Zwiedzaniem Zamku na Skale”? Ustaw FanAlert w eBilet.pl i wyczekuj powiadomienia o dostępności biletów na to wydarzenie. Udział w wydarzeniu dzieci do 3. roku życia jest bezpłatny.

Dlaczego warto odwiedzić Zamek na Skale w Trzebieszowicach?

„Zwiedzanie Zamku na Skale” nie jest jedyną atrakcją, jaka czeka na osoby odwiedzające to urokliwe miejsce. Coś interesującego znajdą tu dla siebie także miłośnicy historii, którzy mogą odwiedzić miejsce, gdzie obchodzono urodziny króla pruskiego Fryderyka Wilhelma III, na których gościł rosyjski car Aleksander I. W okolicach znajdują się liczne atrakcje turystyczne, m.in. Jaskinia Niedźwiedzia, Twierdza Kłodzko, Błędne Skały, Śnieżnik, zalew w Starej Morawie, Jaskinia Radochowska.

Zatem wydarzenie „Zwiedzanie Zamku na Skale”, na które bilet możesz kupić za pośrednictwem eBilet.pl, to okazja do tego, aby bliżej poznać liczne atrakcje pięknie usytuowanego regionu, który w  dodatku może pochwalić się bardzo bogatą historią.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Zamek na Skale w Trzebieszowicach?
Zamek na Skale usytuowany jest w miejscowości Trzebieszowice, położonej w województwie dolnośląskim, w powiecie Kłodzkim, nieopodal malowniczego Kłodzka i miejscowości uzdrowiskowej Lądek-Zdrój.
Jakie wydarzenia odbyły się na Zamku na Skale w Trzebieszowicach?
Na Zamku na Skale w Trzebieszowicach odbywa się turystyczna impreza  „Zamek na Skale – Zwiedzanie zamku w Trzebieszowicach”. Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w tej imprezie, ustaw FanAlert i oczekuj informacji o terminach oraz rozpoczęciu sprzedaży biletów.
Kiedy został utworzony Zamek na Skale w Trzebieszowicach?
Zamek w Trzebieszowicach został zbudowany w XVI wieku, choć jego tradycja sięga jeszcze wieku XV, kiedy w miejscu stojącego współcześnie zamku stała rycerska twierdza, służąca do celów obronnych.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też