Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Tor Lodowy Błonie

Tor Lodowy Błonie

Sanok, Królowej Bony 4
Tor Lodowy BłonieOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Położone w województwie podkarpackim, malownicze miasto Sanok za sprawą Toru Lodowego Błonie słynie z wielu wydarzeń sportowych w różnych dyscyplinach zimowych i nie tylko. Ślizgawka o wymiarach 400 x 12,5 metra jest jednym z czterech sztucznych torów łyżwiarskich w Polsce, na którym każdego sezonu odbywają się emocjonujące zawody sportowe rangi mistrzowskiej. Tor Lodowy Błonie jest również częścią MOSiR Sanok, które odpowiada za organizację najbardziej rozpoznawalnych w regionie koncertów, imprez rekreacyjnych i inicjatyw kulturalnych.

Tor Lodowy Błonie – wydarzenia sportowe

Sezon zimowy to czas uprawiania dyscyplin na lodzie, takich jak łyżwiarstwo – to właśnie 17 lutego 2023 roku na Torze Lodowym Błonie odbyły się Łyżwiarskie Mistrzostwa Sanoka na łyżwach krótkich. W organizowanym na Torze Lodowym Błonie wydarzeniu mogły wziąć udział wszystkie zainteresowane, pełnoletnie osoby – dla najlepszych zawodników w konkurencjach wyścig na 100 metrów, wyścig na 400 metrów i sztafeta 4 x 50 metrów przewidziano atrakcyjne nagrody.

Do organizowanych na Torze Lodowym Błonie wydarzeń sportowych zaliczają się nie tylko zawody w łyżwiarstwie, ale również wielu innych dyscyplinach. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się turniej finałowy European Individual Ice Speedway Championship – odbywające się w dniach 24-25 lutego 2024 roku na Torze Lodowym Błonie wydarzenie było kolejną organizowaną w tym regionie edycją motocyklowych wyścigów na lodzie.

Zlokalizowany w Sanoku, Tor Lodowy Błonie był również miejscem rywalizacji młodych sportowców podczas XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych 2023. W ramach tego wydarzenia miasto Sanok było gospodarzem zawodów w hokeju na lodzie oraz w łyżwiarstwie szybkim na torze długim i krótkim.

Tor Lodowy Błonie – koncerty i wydarzenia rozrywkowe w okolicy

Tor Lodowy Błonie to miejsce zmagań sportowych na najwyższym poziomie i rozrywki na lodzie w celach rekreacyjnych. Zarząd MOSiR dba o to, aby organizowane przy Torze Lodowym Błonie wydarzenia oprócz aktywności fizycznej gwarantowały również niezapomniane wrażenia kulturalne i muzyczne.

W hali widowiskowej przy Torze Lodowym Błonie koncerty grały największe gwiazdy polskiej sceny, takie jak Maryla Rodowicz czy zespół Kombi. Wśród cieszących się dużym zainteresowaniem koncertów warto wyróżnić również występy zagranicznych zespołów, do których zalicza się między innymi węgierska grupa rockowa Omega.

Tor Lodowy Błonie – wydarzenia w nadchodzącym czasie

Tor Lodowy Błonie to miejsce, o którym w szczególności mówi się w sezonie zimowym – wtedy do organizowanych na Torze Lodowym Błonie wydarzeń zaliczają się prestiżowe zawody w żużlu na lodzie czy łyżwiarstwie. Nie jest to jedyny czas, w którym sanocki tor tętni życiem – organizowane przy Torze Lodowym Błonie koncerty i inicjatywy kulturalne w sezonie letnim stanowią równie ważną część tego miejsca.

Tor Lodowy Błonie – bilety na wydarzenia

Na Torze Lodowym Błonie wydarzenia organizowane są zarówno w sezonie zimowym, jak i poza nim w formie wszelkiego rodzaju aktywności i inicjatyw kulturalnych. Chcesz poczuć smak sportowych emocji w turniejach łyżwiarskich, hokejowych lub żużlowych? Wybierz się na Tor Lodowy Błonie – bilety na organizowane w tym miejscu wydarzenia i koncerty zarezerwujesz stacjonarnie lub przez platformy internetowe, takie jak eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Tor Lodowy Błonie?
Zlokalizowany w północnej części Sanoka tuż nad rzeką San, Tor Lodowy Błonie znajduje się przy ul. Królowej Bony 4.
Jakie wydarzenia odbywają się na Torze Lodowym Błonie?
Do organizowanych na Torze Lodowym Błonie wydarzeń zaliczają się międzynarodowe turnieje w żużlu na lodzie, zawody w łyżwiarstwie szybkim, eventy rozrywkowe i koncerty.
Kiedy został otworzony Tor Lodowy Błonie?
Tor Lodowy Błonie został otworzony w 1979 roku. Pierwsze sztuczne zamrożenie Toru Lodowego Błonie miało miejsce w 1983 roku – tym samym stał się on drugim w Polsce sztucznym torem łyżwiarskim.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też