Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalprojekt-warszawaagnieszka-chylinskajuwenalia-politechniki-lubelskiej
Home Miejsce Teren byłego lotniska w Bednarach koło Poznania

Teren byłego lotniska w Bednarach koło Poznania

Bednary, Teren byłego lotniska w Bednarach
Teren byłego lotniska w Bednarach koło PoznaniaOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Bednary to wieś o szczególnym znaczeniu historycznym i współczesnym. W miejscowości tej funkcjonowało dawniej lotnisko wojskowe, które działa obecnie jako Port Lotniczy Poznań-Bednary pod zarządem Aeroklubu Poznańskiego. Teren ten to także miejsce, gdzie regularnie organizowane są rozmaite eventy tematyczne. Obok pasa samolotowego znajduje się tor samochodowy, idealny do doskonalenia umiejętności kierowców – często odbywają się więc tutaj imprezy motoryzacyjne.

Teren byłego lotniska w Bednarach koło Poznania – historia

Lotnisko założone zostało przez władze niemieckie w 1940 roku i przez cztery lata było bazą niemieckich eskadr lotniczych. Po zakończeniu II Wojny Światowej lotnisko przejęło polskie wojsko. W kolejnych latach miały miejsce jego modernizacje – to właśnie wtedy podjęto się budowy betonowego pasa startowego, zdolnego do obsługi samolotów odrzutowych. W latach 70. nastąpiły kolejne rozbudowy, a pas startowy został wydłużony do 2300 metrów, stając się zapasowym lotniskiem dla Pułku z Powidza.

Kolejne zmiany sprawiły, że zarządzanie terenem byłego lotniska w Bednarach koło Poznania przejął Aeroklub Poznański, co zapoczątkowało nowy etap rozwoju całego obiektu. W 2004 roku wybudowano tutaj pierwszy hangar przeznaczony dla szybowców, poszerzając dodatkowo zakres świadczonych usług.

Dzięki bogatej infrastrukturze na terenie byłego lotniska w Bednarach koło Poznania regularnie organizowane są różnorodne wydarzenia masowe, które przyciągają widownię nawet z najbardziej oddalonych zakątków Polski. Bilety na eventy dostępne są często w wygodnej sprzedaży drogą online.

Teren byłego lotniska w Bednarach koło Poznania – wydarzenia

Teren byłego lotniska w Bednarach koło Poznania słynie z organizacji targów AGRO-SHOW. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1999 roku w Więckowicach, jednak ze względu na brak utwardzonych terenów wystawienniczych i złe warunki dojazdowe, Polska Izba Gospodarcza Importerów Maszyn i Urządzeń Rolniczych zdecydowała się na przeniesienie wystawy na lotnisko w Bednarach.

Jakie atrakcje mają miejsce na terenie byłego lotniska w Bednarach koło Poznania podczas AGRO-SHOW? W trakcje eventu prezentowana jest bogata gama maszyn rolniczych, a także oferta producentów nawozów, nasion, środków ochrony roślin, wyposażenia budynków inwentarskich oraz części zamiennych do maszyn rolniczych.

Pierwszy dzień targów jest dedykowany zwykle rolniczym szkołom i uczelniom wyższym, stanowiąc wartościowe źródło wiedzy dla przyszłych rolników. Nowością są także spotkania ze znanymi YouTuberami, których relacje z wydarzenia można zobaczyć w internecie.

Targi AGRO-SHOW słyną z pokazów maszyn w warunkach polowych. Specjalnie przygotowane trybuny dla widzów ułatwiają obserwację pracy maszyn. Na targach prezentowane są ciągniki rolnicze takich marek, jak CASE czy John Deere. Uczestnicy imprezy mają dodatkowo okazję zobaczyć kombajny zbożowe, a także różne rodzaje agregatów i maszyn rolniczych.

Teren byłego lotniska w Bednarach koło Poznania – wydarzenia dla fanów motoryzacji

Na terenie byłego lotniska w Bednarach koło Poznania znajduje się także nowoczesne centrum szkoleniowe, które stworzone zostało z myślą o nauce bezpiecznej jazdy na drogach. Obiekt zajmuje obszar prawie 300 hektarów i dysponuje kompleksową infrastrukturą oraz kadrą wykwalifikowanych pracowników.

Bednary Driving City realizuje programy szkoleniowe z zakresu doskonalenia techniki jazdy oraz jazdy defensywnej. Klienci biznesowi mają dodatkowo możliwość połączenia szkoleń z techniki jazdy z dozą emocji, decydując się na przejażdżki specjalistycznymi samochodami rajdowymi oraz ekskluzywnymi autami sportowymi.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się teren byłego lotniska w Bednarach koło Poznania?
Terenie byłego lotniska w Bednarach znajduje się około 30 km od Poznania.
Jakie wydarzenia odbywają się na terenie byłego lotniska w Bednarach koło Poznania?
Na terenie byłego lotniska w Bednarach koło Poznania organizowane są najczęściej wydarzenia tematyczne.
Kiedy otwarto teren byłego lotniska w Bednarach koło Poznania?
Lotnisko założone zostało w 1940 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też