Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Rzeszowskie Piwnice

Rzeszowskie Piwnice

Rzeszów, Rynek 26
Rzeszowskie PiwniceOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Rzeszowskie Piwnice to interaktywna instytucja kultury, która działa w strukturach Estrady Rzeszowskiej, czyli samorządowej instytucji kultury Miasta Rzeszowa. Powstanie Rzeszowskich Piwnic jest efektem realizacji projektu "Rzeszowskie Piwnice – interaktywna instytucja kultury" utworzonego w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, mającego na celu ochronę dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury.

Dzięki zakupowi sprzętu i wyposażenia możliwe było stworzenie nowej wersji Podziemnej Trasy Turystycznej, która teraz funkcjonuje jako interaktywna instytucja kultury, regularnie organizująca różnego rodzaju wydarzenia. W lokalu odbywają się m.in. koncerty, konferencje, seminaria, panele dyskusyjne, warsztaty, szkolenia, kursy, festiwale, projekcje filmów oraz spektakle teatralne. Bilety na rzeszowskie eventy dostępne są często w wygodnej sprzedaży elektronicznej.

Rzeszowskie Piwnice – bilety na koncerty

Dużym zainteresowaniem miłośników muzyki cieszą się organizowane przez Rzeszkowie Piwnice koncerty. W czerwcu chętni mieli okazję wziąć udział w Rock’n’rollowym Jam Session z The FoxCats. W skład zespołu wchodzi trójka młodych mężczyzn, którzy zafascynowani są brzmieniem z lat 50. i 60. Grupę tworzą Mateusz Pleśniak, Jarosław Bocek oraz Konrad Wąsacz. Bilety na koncert nie były konieczne – wstęp był bezpłatny.

Jakie jeszcze imprezy muzyczne organizują Rzeszowskie Piwnice? Koncert w ramach projektu Teksasy & Wojtek Cugowski spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem stałych bywalców Piwnic. Cugowski to jeden z najsłynniejszych polskich wokalistów, gitarzystów i autorów tekstów, który obecny jest na scenie od połowy lat 90. Teksasy to z kolei lubelska formacja rockowo-bluesowa, na koncie której są już dwa albumy studyjne – „Boogie całą noc” i „Zielony dymek”. Bilety na koncert dostępne były do kupienia drogą online.

W maju na scenie Rzeszowskich Piwnic wystąpił z kolei Bartek Grzanka z zespołem. Charyzmatyczny gitarzysta tworzy muzykę, która łączy dźwięki rocka, country, soul oraz bluesa. Grzanka debiutował już w 1998 roku, kiedy to został gitarzystą w zespole Colorado Band. Podczas show Bartkowi towarzyszył Mirosław Wiśniewski, Przemek Kuczyński oraz Marta Sobczak, która występowała na scenach w wielu miastach Europy oraz w Ameryce Południowej. Bilety na event były bezpłatne – chętni musieli jednak zarezerwować sobie wcześniej miejsce w kolejce.

Rzeszowskie Piwnice – wydarzenia warsztatowe

Jakie atrakcje dla dzieci organizują Rzeszowskie Piwnice? Wydarzenia dla najmłodszych często wzbogacane są o aktywności sensoryczne, rozwijające różne zmysły dzieci. Zajęcia te dedykowane są najczęściej maluchom powyżej 6. miesiąca życia. Rzeszowskie Piwnice to także miejsce regularnych spotkań młodych miłośników gry na instrumentach muzycznych. Chętni mieli okazję wziąć udział w nauce gry na ukulele, którą poprowadzili nauczyciele ze szkoły UkuPuku w Lublinie.

Z warsztatów skorzystają także dorośli. Rzeszowskie Piwnice organizowały nauki tkania makatek. Wydarzenie to dedykowane było osobom w wieku powyżej 16 lat, które chcą poznać postawy tkania. Uczestnicy wykonali na krośnie ręcznym kolorową makatkę, która zabrali ze sobą do domu w ramach pamiątki.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajdują się Rzeszowskie Piwnice?
Rzeszowskie Piwnice znajdują się w centrum Rzeszowa na ulicy Rynek 26.
Jakie wydarzenia odbywają się w Rzeszowskich Piwnicach? Bilety na imprezy
Rzeszowskie Piwnice organizują m.in. koncerty, warsztaty czy spotkania autorskie. Bilety na wydarzenia dostępne są często w sprzedaży online.
Kiedy zostały otworzone Rzeszowskie Piwnice?
Rzeszowskie Piwnice zostały odrestaurowane w 2017 roku w ramach projektu "Rzeszowskie Piwnice – interaktywna instytucja kultury”.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też