Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Miejsce Rydułtowskie Centrum Kultury "Feniks"

Rydułtowskie Centrum Kultury "Feniks"

Rydułtowy, Strzelców Bytomskich 9a
Rydułtowskie Centrum Kultury "Feniks"OpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Historia Centrum Kultury "Feniks" sięga 2007 roku – opuszczony budynek dawnego krytego basenu przekształcono wówczas w lokal stanowiący obecnie serce kulturalnej aktywności miasta. Lipiec 2009 roku przyniósł ze sobą rozpoczęcie prac budowlanych, które trwały cały rok. Wnętrze budynku przeszło generalną metamorfozę – dawna niecka basenu stała się salą kinową z 128 wygodnymi miejscami, natomiast na poziomie dawnych wejść na pływalnię wzniosła się sala teatralna, która jest w stanie ugościć 290 widzów.

Dziś "Feniks" nie tylko kontynuuje swoją misję jako centrum kulturalne – placówka ta stała się dodatkowo prawdziwym symbolem odrodzenia i kreatywności. To oaza, gdzie spotykają się różnorodne formy sztuki, idei i ludzie, tworząc niezapomniane chwile i inspirując do odkrywania wciąż nieznanych obszarów kultury. Na terenie obiektu regularnie organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, m.in. koncerty, spotkania warsztatowe czy spektakle kabaretowe. Bilety na rydułtowskie imprezy dostępne są często w wygodnej sprzedaży online, m.in. za pośrednictwem naszej platformy.

Rydułtowskie Centrum Kultury "Feniks" – koncerty

Jakie imprezy muzyczne organizuje Rydułtowskie Centrum Kultury "Feniks"? Koncerty na stałe zapisały się w harmonogramie placówki. We wrześniu obiekt odwiedził Gromee – światowej klasy producent muzyczny i DJ. Fani mogli posłuchać na żywo magicznej mieszanki dźwięków takich gatunków muzycznych, jak pop, dance czy house.

Energetyczne brzmienie podtrzymała również Kamila Krawczyk, która tego wieczoru pojawiła się na scenie w ramach supportu. Artystka młodego pokolenia może pochwalić się zachwycającym głosem, który tworzy podczas występów autentyczną i poruszającą atmosferę.

Rydułtowskie Centrum Kultury "Feniks" – wydarzenia dla dzieci

Jakie eventy dla dzieci organizuje Rydułtowskie Centrum Kultury "Feniks"? Wydarzenia dedykowane najmłodszym cieszą się ogromnym zainteresowaniem całych rodzin. Na terenie RCK regularnie odbywają się zajęcia teatralne, podczas których uczestnicy poznają tajniki rozwijające ich twórczość i kreatywność. Warsztaty prowadzi Magdalena Martyniak i Małgorzata Simińska.

Młodzi miłośnicy tańca mogą wziąć dodatkowo udział w zajęciach tanecznych pod okiem Agnieszki Malinowskiej – dyplomowanej instruktorki tańca i choreografki. Działający w ramach RCK "Feniks" zespół taneczny zrzesza zarówno dzieci oraz młodzież, jak i dorosłych.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Rydułtowskie Centrum Kultury "Feniks"?
Rydułtowskie Centrum Kultury "Feniks" znajduje się w mieście Rydułtowy na ulicy Strzelców Bytomskich 9A.
Jakie wydarzenia odbywają się w Rydułtowskim Centrum Kultury "Feniks"?
Rydułtowskie Centrum Kultury "Feniks" organizuje m.in. koncerty, show kabaretowe czy liczne wydarzenia dla dzieci. Bilety na eventy zdobyć można często w wygodnej sprzedaży online.
Kiedy został otworzony Rydułtowskie Centrum Kultury "Feniks"?
Oficjalne otwarcie siedziby ośrodka miało miejsce 4 września 2010 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też