Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik

Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik

Nysa, Wałowa 7
Nyski Dom Kultury im. Wandy PawlikOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Działalność Nyskiego Domu Kultury zmierza w kierunku edukacji artystycznej, przygotowania do aktywnego uczestnictwa w kulturze, dostarczenia rozrywki, organizacji czasu wolnego, kształcenia pasji i zainteresowań. Instytucja sprzyja też rozwojowi ruchu amatorskiego. NDK udało się pozyskać z Unii Europejskiej środki na ciekawe wydarzenia, w których udział wzięło wielu odbiorców spoza naszego województwa oraz gości i turystów zagranicznych.

Po gruntownej modernizacji placówki Nyski Dom Kultury stał się mocno bijącym sercem miasta – miejscem spotkań, dyskusji, a nawet miejscem przełamywania barier i stereotypów. Niebanalne spektakle, spotkania z twórcami, koncerty, wystawy – w tym wszystkim mogą uczestniczyć osoby odwiedzające Nyski Dom Kultury. Bilety na wybrane wydarzenia są dostępne na stronie eBilet.pl.

Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik – wydarzenia

W różnorodnej ofercie kulturalnej Nyskiego Domu Kultury znalazły się spektakle teatralne i kabaretowe, recitale polskich artystów, koncerty, przedstawienia operowe i operetkowe. Duża scena, widownia na 500 miejsc, sale kameralne i garderoby, a także profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie pozwalają organizować najróżniejsze wydarzenia przyciągające mieszkańców miasta i okolic. Co ciekawe, w obiekcie funkcjonuje studio nagraniowe.

W Nyskim Domu Kultury koncerty zagrali Artur Rojek, Andrzej Piaseczny, Grażyna Łobaszewska i Eleni. Na scenie obiektu wystąpił także PZLPiT „Mazowsze”. Bilety na zorganizowane w Nyskim Domu Kultury koncerty można nabyć stacjonarnie lub przez internet, również na naszej stronie.

 

Do regularnie odbywających się w Nyskim Domu Kultury wydarzeń należy musical „Prysły Zmysły” z niezapomnianymi przebojami z Kabaretu Starszych Panów. Przedstawienie jest okazją, by usłyszeć pełne pogodnego humoru teksty Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Dużym zainteresowaniem cieszą się również wystawiane w Nyskim Domu Kultury spektakle „Między płotem a kowadłem” i „Rubinowe Gody”. W NDK występują też kabarety i stand-uperzy, m.in. Rafał Rutkowski, Mateusz Socha czy Igor Kwiatkowski. Bilety na tego typu wydarzenia często można zamówić online.

 

Dla uczniów szkół Nyski Dom Kultury organizuje audycje umuzykalniające i liczne programy edukacyjne. W instytucji odbywają się ponadto kongresy, wernisaże oraz inne prestiżowe wydarzenia. Sprawdź, co w najbliższym czasie wzbogaci ofertę kulturalną Nyskiego Domu Kultury. Bilety na wydarzenia można nabyć w placówce lub online!

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Nyski Dom Kultury?
Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik zlokalizowany jest w centrum Nysy. Otaczają go wspaniałe zabytki – Pałac Biskupi i gotycka katedra. Dokładny adres instytucji mieszczącej się w budynku powstałym na ruinach byłego Teatru to ul. Wałowa 7 Nysa.
Jakie wydarzenia odbyły się w Nyskim Domu Kultury?
Organizowane przez Nyski Dom Kultury wydarzenia to m.in. Noworoczna Gala Operetkowa, Koncert Wiedeński, Gala Sylwestrowa Johann Strauss Show i spektakl baletowy Dziadek do orzechów. W NDK odbywa się też Noc Poetów. Wystawiane w Nyskim Domu Kultury spektakle to m.in. najciekawsze propozycje w ramach Ogólnopolskich Spotkań Amatorskich Teatrów Dramatycznych, Publicystycznych, Teatrów Poezji i Kabaretów Proscenium.
Kiedy utworzony został Nyski Dom Kultury?
Przed II wojną światową, od 1852 roku, w Nysie działał miejski teatr dramatyczno-operowy. Zniszczony przez działania wojenne budynek został odbudowany, a obecnie użytkuje go Nyski Dom Kultury. Instytucja z czasem stała się kulturalnym sercem miasta, miejscem spotkań, dyskusji i rozwijania umiejętności.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też