Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Miejsce Miejski Ośrodek Kultury - Nowy Targ

Miejski Ośrodek Kultury - Nowy Targ

Nowy Targ, Tysiąclecia 37
Miejski Ośrodek Kultury - Nowy TargOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu to największa instytucja kultury w regionie. Początki ośrodka sięgają 1974 roku. Od tego czasu instytucja aktywnie wspiera mieszkańców w rozwoju pasji artystycznych oraz zapewnia im dostęp do różnych form kultury. Obiekt znajduje się przy głównej ulicy miasta. Placówka dysponuje szeregiem wielofunkcyjnych pomieszczeń, w tym salą widowiskową na 450 miejsc siedzących z pełnowymiarowym ekranem kinowym. W ośrodku funkcjonują także 3 sale wystawowe.

Doskonałe zaplecze techniczne oraz profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie sprawiają, że obiekt bardzo dobrze sprawdza się jako organizator dużych koncertów i spektakli teatralnych. Na scenie ośrodka występują gwiazdy estrady oraz aktorzy z całej Polski. Zagrała tu także orkiestra symfoniczna. Ośrodek posiada także ciekawą ofertę warsztatów i kół zainteresowań dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Działa tu m.in. Podhalański Dyskusyjny Klub Filmowy, Klub Plastyka "WIZJA" oraz Podhalańskie Towarzystwo Fotograficzne, które organizują cykliczne panele i wystawy. 

Miejski Ośrodek Kultury Nowy Targ – wydarzenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Jakie eventy dla mieszkańców organizuje Miejski Ośrodek Kultury Nowy Targ? Wydarzenia uwzględniają kulturalne potrzeby i zwyczaje mieszkańców regionu. Organizowane są tu m.in. duże przeglądy piosenek. Są to m.in. Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych, Przegląd Piosenki Angielskiej i religijny Sakrosong. W ramach Spotkań z Kulturą obiekt organizuje mini festiwale filmowe i koncerty. W salach ośrodka odbywa się kilkanaście wystaw rocznie.

Dla wszystkich zainteresowanych są dostępne stałe zajęcia warsztatowe. To m.in. plastyczne Laboratorium Sztuki, klin FOTO i zajęcia taneczne. Ośrodek jest także organizatorem imprez o zasięgu ogólnopolskim. Odbywają się tu m.in. Konkurs Amatorskiej Twórczości Plastycznej i Ogólnopolski Konkurs Literacki oraz Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Krajobraz górski" im. Jana Sunderlanda.

Miejski Ośrodek Kultury Nowy Targ – koncerty, spektakle i imprezy kulturalne

Organizowane w Miejskim Ośrodku Kultury Nowy Targ wydarzenia obejmują również zróżnicowane koncerty i spektakle teatralne. Ciekawym wydarzeniem muzycznym był koncert Queen Symfonicznie, w ramach którego orkiestra wykonała m.in. takie kultowe utwory jak "Bohemian Rhapsody" czy "We Are the Champions". Mieszkańcy mogli także wysłuchać największych przebojów ABBY, Modern Talking i Boney M w ramach koncertu ABBA i INNI Symfonicznie.

Kilka miesięcy wcześniej obiekt odwiedził gruziński balet z show Narodowa Perła Gruzji. 

Miejski Ośrodek Kultury Nowy Targ – bilety i harmonogram eventów

Gdzie kupić wejściówkę na wydarzenia Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu? Bilety i harmonogram imprez online znajdziesz na stronie eBilet.pl. Sprawdź, co warto zobaczyć w pierwszej kolejności i bądź na bieżąco z nadchodzącymi atrakcjami!

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Miejski Ośrodek Kultury Nowy Targ?
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu znajduje się przy ulicy Tysiąclecia 37. Jest to główna ulica miasta.
Jakie wydarzenia odbywają się w Miejski Ośrodek Kultury Nowy Targ?
W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbywają się koncerty, przedstawienia teatralne, konkursy piosenki, wystawy oraz warsztaty artystyczne.
Od kiedy działa Miejski Ośrodek Kultury Nowy Targ?
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu rozpoczął działalność w 1974 roku, pod obecną nazwą działa od 1977 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też